×
Menu

Kompletne Longboardy

  Filtr
Marki
Długość decku
Truck type
Styl Jazdy

Warto wiedzieć

Kompletny longboard - dobry wybór na pierwszą deskę

Nie ma znaczenia, czy jesteś nowicjuszem w jeździe na longboardzie, czy jesteś zaawansowanym jeźdźcem - kompletny longboard to świetny wybór.

Jakie są zalety płynące z kupna kompletnej deski, w czym jest lepsza od kupowania samodzielnie wszystkich części i składania ich w całość? Cóż, oto kilka powodów.

Po pierwsze, kompletny longboard oznacza, że otrzymujesz setup, w którym wszystkie części pasują do siebie. Co więcej. producent złożył setup, który pasuje do określonego celu, dzięki czemu nie skończysz z dziwną jazdą.

Po drugie, longboard jest gotowy do jazdy od razu po wyjęciu z pudełka. To przyjemne, szybkie i łatwe!

I na koniec: kompletny longboard to świetna deska w dobrej cenie. Kiedy producent sam składa i montuje wszystkie części w jednym miejscu jest w stanie obciąć koszty, a jednocześnie utrzymać taką samą jakość, jaką spotyka się w spersonalizowanych setupach.

Longboardy do przejażdżek, freestyle, downhill i transportu

Na rynku jest kilka różnych kształtów longboardów, wszystkie przeznaczone do określonych zastosowań. Różnią się kształtem blatu, ugięciem i montowaniem trucków. Zazwyczaj wyróżnia się następujące rodzaje longboardów:

Longboardy cruiser

Cruiser to typ longboardu, który pierwszy przychodzi na myśl, gdy myśli się o longboardach. Deski cruiser są odpowiednie do przejażdżek (cruisingu), w czasie których zazwyczaj odpychasz się lub przemieszczasz przez pumping. Są również świetne do transportu z punktu A do punktu B.

Longboardy carving

Longboardy typu carving wykonane są z myślą o bardzo mocnym pumpingu. Dzięki dynamicznym skrętom ten styl longboardingu przypomina jazdę na snowboardzie lub surfowanie na asfalcie. W czasie carvingu pompujesz deskę, aby nabrać i utrzymać prędkość, a głębokie skręty w kształcie S pozwalają kontrolować prędkość.

Longboard dancing

Dancing to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin w świecie longboardów. Longboardy dancing lub dancer są przeznaczone głównie do jednego - poruszania się ze stylem. Są świetne, gdy chcesz być artystą i dosłownie tańczyć w czasie jazdy na desce. Z longboardem dancing masz szansę być kreatywny, wykonując taneczne triki jak cross stepping, spacer na desce, lookback i inne artystyczne ruchy, jakie sobie wymyślisz.

Longboard freestyle

Celem jazdy freestyle jest wykonywanie tricków. Jeśli więc szukasz longboardu do czegoś więcej niż tylko jazda i przemieszczanie się, możesz wybrać longboard freestyle, aby dodać trochę trików w czasie jazdy, takich jak manuale, hand spiny i różne skoki.

Freestyle jest często łączony z tańcem, co daje możliwość wykonywania wielu ciekawych kombinacji na desce, np. cross steppingu na nose zakończonym ruchem shove-it.

Longboard freeride

W jeździe freeride celem jest wykonywanie slide'ów i tricków na płaskiej nawierzchni lub downhillu. Freeride jest dość podobny do jazdy downhill, lecz różni się większym naciskiem na wykonywanie tricków.

Deck jest główną różnicą pomiędzy deską freeride i freestyle. Decki freeride są bardziej sztywne i szybciej reagują, gdyż nie mają takiego współczynnika odbicia jak blaty freestyle. Dzięki temu są lepiej przystosowane do slide'ów.

Longboard downhill

Jazda downhill to jazda z dużą prędkością, a najlepszym sposobem na nabranie prędkości jest jazda ze wzgórza - stąd nazwa. Jeżdżąc na longboardzie downhill zazwyczaj szukasz adrenaliny na stromych trasach pozwalających na szybką jazdę (stosuj się do lokalnych przepisów drogowych, aby uniknąć wypadków). Longboard downhill przystosowany jest również do wykonywania ślizgów, co jest niezbędne, gdyż w takich nie deskach nie masz hamulców. Z tego powodu potrzebujesz ślizgów, aby kontrolować i zmniejszać prędkość.

Ten styl jazdy przeznaczony jest dla doświadczonych zawodników, którzy mają doświadczenie z podstawowymi technikami longboardowymi.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki