MENU
×

Cruiser Longboard & Carving Longboard

  Filtr
Kolory
Marki
Długość decku
Średnica koła
Truck type
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Longboardy cruiser - do przejażdżek i transportu

Na tej stronie znajdziesz szeroki wybór longboardów cruiser i carving.

Cruiser to typ longboardu, który pierwszy przychodzi na myśl, gdy ktoś pomyśli o longboardach. Deski cruiser są odpowiednie do przejażdżek, w czasie której zazwyczaj odpychasz się lub przemieszczasz przez pompowanie. Są one również świetne do transportu z punktu A do punktu B.

Polecamy cruiser longboard, jeśli po prostu lubisz przejażdżki lub jesteś nowy w longboardingu i jeszcze nie znalazłeś swojego stylu. Po zdobyciu doświadczenia, możesz zmienić deskę, aby pasowała do Twojego stylu.

Longboardy carving - surfowanie na asfalcie

Carving longboard wykonany jest z myślą o bardzo mocnym pompowaniu. Dzięki dynamicznym skrętom, ten styl longboardingu przypomina jazdę na snowboardzie lub surfowanie na asfalcie. W czasie carvingu pompujesz deskę, aby nabrać i utrzymać prędkość, a głębokie skręty w kształcie S pozwalają kontrolować prędkość.

Longboardy na tej stronie są przeznaczone do mocnego carvingu, wyposażone są w różne techniczne rozwiązania, dzięki czemu są dobrze przystosowane do carvingu. Jako że różne style longboardingu często ze sobą się mieszają, możliwe jest ulepszenie deski cruiser, aby zoptymalizować cechy carvingowe (sprawdź następną sekcję).

Zmodernizuj cruiser longboard do innych stylów

Mimo że longboardy cruiser są wykonane specjalnie do przejażdżek, możesz dopasować niektóre części, aby otrzymać niektóre cechy innych typów longboardów. Oczywiście, używanie longboardu do tego, do czego został stworzony jest optymalnym wyborem, lecz jeśli jesteś ciekawy innych stylów longboardingu, możesz dokonać kilku zmian w swojej desce cruiser. Poniżej prezentujemy, jak uzyskać główne cechy innych typów longboardu:

CARVER

Na tej stronie znajdziesz longboardy carver, przeznaczone do mocnego carvingu, lecz przez zwykłe poluzowanie trucków w desce cruiser, można uzyskać cechy caringowe. Luzuj trucki stopniowo, aż znajdziesz wymagany poziom. Z bardziej luźnymi truckami pompowanie i głębsze skręty są łatwiejsze.

DANCING

Jeśli Twoja deska cruiser longboard jest z tych dłuższych - przynajmniej 40’’ długości i niezbyt unikalna w designie decku - możesz jej używać do tańca. Długi kształt daje Ci dobrą platformę do wykonywania boardwalków, a nawet tricków freestyle'owych.

DOWNHILL

Twój cruiser longboard powinien mieć rozmiar przynajmniej 38’’, aby używać go do jazdy downhill, przydadzą się również szersze trucki i twardsze kółka - zazwyczaj 86A. Z dłuższą deską i szerszymi truckami dodajesz stabilność i zmniejszasz ryzyko wystąpienia drgań przy większej prędkości. Twardsze kółka ułatwiają inicjowanie ślizgów, przy bardziej miękkich kółkach jest to utrudnione przez większą przyczepność.

Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, aby dowiedzieć sie jak zmodernizować longboard cruiser do Twojego stylu jazdy.

Longboardy cruiser - klasyczny kształt

Kształt longboardu sprowadza się do stylu. Typ deski, jaką wybierzesz, jest więc oparty głównie na Twoich osobistych preferencjach i guście. Klasyczne longboardy cruiser jak pintail oraz fishtail mają wygląd inspirowany surfowaniem, tworząc klimat surfingu na ulicy. Z klasycznych longboardów wykształciły się inne kształty, zainspirowane różnym zastosowaniem deski. Jedną z pierwszych zmian w klasycznych longboardach było dodanie kicktaila, co umożliwiło wykonywanie ostrzejszych skrętów.

Sprawdź nasz ogromny wybór longboardów cruiser na tej stronie!

Jeśli nadal masz pytania odnośnie longboardów, możesz przeczytać nasz poradnik Kupowanie Longboardów.


Zawsze możesz skontaktować się z naszym działem obsługi klienta, który z chęcią pomoże Ci znaleźć odpowiedni dla Ciebie longboard.

';