×
Menu

Hamulce do BMX

  Filtr
Marki
Kompatybilność z gyro

Warto wiedzieć

Hamulce do rowerów BMX

W tej kategorii znajdziesz naszą ofertę hamulców do rowerów BMX, linki hamulca, dźwignie hamulca i klocki hamulcowe do rowerów BMX. Niektórzy rowerzyści jeżdżący stylem freestyle BMX używają hamulców do rowerów BMX, inni zaś nie. Jeśli jesteś początkującym rowerzystą lub jeździsz w korkach polecamy używanie pary hamulców do rowerów BMX. Wszystkie kompletne rowery BMX, które znajdziesz na naszej stronie z rowerami freestyle BMX posiadają dołączone hamulce.

Uwaga: Nie wszystkie ramy umożliwiają montaż hamulców!

Jaki rodzaj hamulców BMX mam wybrać?

Jeśli jednak chcesz używać hamulców w Twoim rowerze BMX, polecamy używanie hamulców szczękowych (U-brake). To małe hamulce BMX z linką. Hamulce szczękowe montuje się pod spodem ramy, dzięki czemu są częściowo chronione.

Inny rozwiązaniem jest zamontowanie hamulca typu Gyro. Ten system daje dużą swobodę ruchu, bo umożliwia obracanie kierownicy o 360 stopni, a tym samym ułatwia wykonywanie wszystkich trików, bez potrzeby przejmowania się linkami hamulcowymi.

Hamulce do BMX zjazdowych

Wszystkie zjazdowe rowery BMX posiadają hamulce. Najszczęściej używa się hamulców szczękowych V-brake, montowanych na górze tylnej części ramy. Ten typ hamulców BMX jest bardziej odsłonięty niż U-brake, ale zazwyczaj nie stanowi to problemu póki rower jest używany do wyścigów.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki