×
Menu

Hamulce do BMX

  Filtr
Marki
Kompatybilność z gyro

Warto wiedzieć

Czy powinienem zamontować hamulce na moim BMX?

Hamulce BMX są niezbędne, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo na rowerze. To, czy chcesz założyć je na swoim BMX, zależy od Ciebie, jednakże hamulce rowerowe BMX służą nie tylko do zatrzymywania się, ale także do zapewniania bezpieczeństwa podczas ćwiczenia nowych trików i regulowania prędkości. Co więcej, w wielu miejscach wymagane jest posiadanie hamulców podczas jazdy po drodze.

Kupując hamulce, możesz zdecydować się na pełny zestaw hamulcowy BMX lub zakupić pojedyncze części, takie jak klocki hamulcowe BMX, dźwignie hamulcowe czy linki. Podstawowe hamulce BMX składają się z czterech części: klocków, ramion, sprężyn i pivotów.

Różne typy hamulców BMX

Rowery freestyle są zazwyczaj wyposażone w przednie i tylne hamulce typu U-brake, a modele wyścigowe mają tylko jeden hamulec V-brake z tyłu. Hamulce BMX w wersji U są zamontowane pod ramą, co oznacza, że minimalizują ingerencję w resztę zestawu. W wielu współczesnych modelach BMX hamulce U stały się standardowym wyborem dzięki swojej trwałości i prostemu, wyprofilowanemu designie.

Innym układem hamulcowym BMX jest system BMX Gyro. Ten hamulec pozwala kierownicom na obrót o 360 stopni bez plątania się linek hamulcowych. Jeśli lubisz sam majstrować przy swoim rowerze to instalacja Gyro nie powinna sprawić Ci trudności.

Jeśli chcesz podrasować inne części swojego zestawu BMX, sprawdź nasz szeroki wybór części, w tym Ramy i Opony BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki