MENU
×

Kaski rowerowe, kaski skateboardowe & kaski do surfingu

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar
Obwód wewnętrzny
Regulowany rozmiar
Certyfikaty
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Kask rowerowy czy kask skateboardowy?

Kask jest najważniejszym elementem, jeśli chodzi o ochraniacze. Jest pierwszą rzeczą, jaką powinieneś kupić, jeśli myślisz o skatingu, jeździe na rowerze i wykonywaniu tricków.

Kaski rowerowe i kaski skateboardowe mają wiele wspólnego, na przykład ochrona przed kontuzją głowy, lecz mają również trochę ważnych różnic, których musisz być świadomy przed kupnem kasku. Najkrócej różnice te można opisać w następujący sposób:

  • Kaski rowerowe stworzone są, aby wytrzymać jedno mocne uderzenie
  • Kaski skateboardowe stworzone są, aby wytrzymać wiele lżejszych uderzeń

Na deskorolce, rolkach czy wrotkach istnieje większe ryzyko upadku, jednak jeśli upadniesz, dystans oraz prędkość upadku są dużo mniejsze niż przy upadku w czasie jazdy na rowerze. Z tego względu kaski posiadają różne standardy i metody testowania, a certyfikaty przyznawane są na podstawie innych kryteriów. Oznacza to, że kask skateboardowy ochroni Cię tylko w niewielkim stopniu w czasie upadku z roweru, nie tak dobrze jak kask rowerowy.

Wiele kasków skateboardowych zostało zatwierdzonych również do jazdy na rowerze, więc jeśli chcesz kasku rowerowego, który wygląda jak kask skateboardowy, warto sprawdzić certyfikaty przed dokonaniem zakupu. Certyfikat, który potwierdza bezpieczeństwo zarówno podczas jazdy rowerowej jak i skateboardowej posiada oznaczenia EN 1078. W naszej ofercie posiadamy wiele kasków z tym certyfikatem.

Kask narciarski

Używanie kasku podczas jazdy na nartach czy snowboardzie to indywidualny wybór każdego narciarza/snowboardzisty. Kask zapewnia doskonałą ochronę głowy podczas upadków czy innych incydentów. Mimo iż noszenie kasku podczas jazdy nie jest wymagane, wielu narciarzy/snowboardzistów decyduje się na używanie kasku, ponieważ czują się dużo bezpieczniej. Poczucie bezpieczeństwa sprawia, że są dużo odważniejsi, przez co poprawiają swoje umiejętności dużo szybciej. Ponadto kask zapewnia ciepło głowy podczas jazdy.

Kask surfingowy lub kask przeznaczony do sportów wodnych

Kaski surfingowe oraz kaski przeznaczone do użytku podczas uprawiania sportów wodnych nie są powszechnie używane. Wielu surferów twierdzi, że używanie kasku mogłoby popsuć ich wyniki. Niemniej jednak, urazy głowy stanową dużą część urazów doznanych podczas uprawiania sportów wodnych. Dodatkowo używanie kasku zmniejsza ryzyko utonięcia poprzez zmniejszenie ryzyka utraty przytomności w trakcie różnych incydentów. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie na swojej desce surfingowej czy w czasie uprawiania innych sportów wodnych, zdecydowanie polecamy użycie kasku.

Jak odpowiednio nałożyć kask na głowę?

Aby chronić swoją głowę jak najlepiej ważne jest, aby kask był odpowiednio nałożony. Większość kasków posiada system regulujący, który znajduje się z tyłu kasku. Paski również można regulować. Powinny być odpowiednio dociągnięte, trzeba jednak się upewnić, aby nie przylegały zbyt mocno. Paski powinny formować pod uchem literę Y, nie powinny jednak dotykać ucha. Kask pasuje, jeśli możesz lekko potrząsać głową, bez przemieszczania się kasku.

Wszystkie kaski posiadają piankowe wkładki dla lepszego komfortu i lepszego dopasowania. Dodatkowo kaski posiadają system wentylacji, który zapobiega przegrzewaniu się głowy w trakcie jazdy.

Jeśli nie jesteś pewien, który kask powinieneś wybrać, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

';