MENU
×

Kaski rowerowe i kaski skate

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar
Inner measurement
Regulowany rozmiar
Certyfikaty
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Kask jest najważniejszym elementem jeśli chodzi o ochraniacze. Jest pierwszą rzeczą jaką powienieneś kupić, jeśli myślisz o skatingu, jeździe na rowerze i wykonywaniu tricków.

Kask rowerowy czy kask skate?

Kaski rowerowe i kaski skate, mają mniej więcej tą samą funkcjonalność. Nie jest zatem ważne, który rodzaj kasku wybierzesz. Najważniejsze, aby kask na który się zdecydujesz był wygodny i abyś czerpał przyjemność z noszenia. Isnieją jednak dwie różniece między kaskiem rowerowym i skatowym:

  • Kaski rowerowe stworzone są aby wytrzymać jednen duży nacisk
  • Kaski skatowe stworzone są aby wytrzymać mniejsze naciski

Na desce skateboardowej, rolkach czy wrotkach istnieje większe ryzyko upadku, jednak jeśli upadniesz, dystans oraz prędkość są dużo mniejsze niż w przypadku jazdy na rowerze. Z tego względu kaski posiadają różne standardy i metody testowania, a certyfikaty przyznawane są na podstawie innych kryteriów. Oznacza to, że kask skateowy najlepiej chroni podczas jazdy skatowej, a przyznany certyfikat ma zastosowanie tylko podczas jazdy skatowej. Kask rowerowy w tych samych warunkach sprawdzi się troche gorzej.

Większość kasków skate może być używana do jazdy na rowerze, ponieważ zapewniają one prawie tą samą ochronę. Jeśli chcesz używać kasku skatowego do jazdy na rowerze dobrze jest sprawdzić jaki certyfikat dany kask posiada. Certyfikat, który potwierdza bezpieczeństwo zarówno podczas jazdy rowerowej i skatowej posiada oznaczenia EN 1078. W naszej ofercie posiadamy wiele kasków z tym certyfikatem.

Kask narciarski

Używanie kasku podczas jazdy na nartach czy snowboardzie to indywidualny wybór każdego narciarza/snowboardzisty. Kask zapewnia doskonałą ochronę głowy podczas upadków czy innych incydentów. Mimo iż noszenie kasku podczas jazdy nie jest wymagane, wielu narciarzy/snowboardzistów decyduje się na używanie kasku, ponieważ czują się dużo bezpieczniej. Poczucie bezpieczeństwa sprawia, że są dużo odważniejsi przez co poprawiają swoje umiejętności dużo szybciej. Ponadto kask zapewnia ciepło głowy podczas jazdy.

Kask surfingowy or kask przeznaczony do sportów wodnych

Kaski surferowe oraz kaski przeznaczone do użytku podczas uprawiania sportów wodnych nie są powszechnie używane. Wielu surferów twierdzi, że używanie kasku, mogłoby popsuć ich wyniki. Niemniej jednak urazy głowy stanową dużą część urazów doznanych podczas uprawiania sportów wodnych. Dodatkowo używanie kasku zmiejsza ryzyko utonięcia poprzez zmiejszenie ryzyka utraty świadomości. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie na swojej desce surfingowej zdecydowanie polecamy użycie kasku.

Jak odpowiednio nałożyć kask na głowe?

Aby chronić swoją głowę jak najlepiej, ważne jest aby kask był odpowienio nałożony. Większość kasków posiada system regulujący, który znajduje się z tyłu kasku. Paski również można regulować. Powinny być odpowiednio zwężone, trzeba jednak się upewnić, aby nie przylegały zbyt mocno. Paski w odpowiednim zwężeniu powinny formować pod uchem literę Y, nie powinny jednak dotykać ucha. Kask pasuje, jeśli możesz lekko potrząsać głową, bez przemieszczania się kasku.

Wszystkie kaski posiadają piankowe wkładki dla lepszego komfortu i lepszego dopasowania. Dodatkowo kaski posiadają system wentylacji, który zapobiega nagrzewaniu się głowy.

Jeśli nie jesteś pewien, który kask powinieneś wybrać skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

';