×
Menu

Kaski na rolki

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar
Regulowany rozmiar

Warto wiedzieć

Kask rowerowy czy kask na rolki?

Kask jest najważniejszym elementem, jeśli chodzi o ochraniacze. Jest pierwszą rzeczą, jaką powinieneś kupić, jeśli myślisz o jeździe na rolkach, cruisingu i jeździe na rowerze.

Kaski rowerowe, kaski skateboardowe i kaski na rolki mają wiele wspólnego, na przykład ochronę przed kontuzją głowy, lecz mają również kilka istotnych różnic, których musisz być świadomy przed kupnem kasku. Oto dwie główne różnice:

  • Kaski na rolki są w stanie wytrzymać wiele lżejszych uderzeń, zaś typowe kaski rowerowe trzeba wymienić po mocnym uderzeniu;
  • Kaski na rolki stworzone są w takim kształcie, który zapewnia ochronę także tyłowi głowy, zaś tradycyjne kaski rowerowe nie chronią głowy aż to szyi.

Kaski posiadają różne standardy i metody testowania, a certyfikaty przyznawane są na podstawie innych kryteriów, ale wiele kasków na rolki jest dopuszczonych do użytku podczas jazdy na rowerze (w tym kaski BMX). Jeśli chcesz kupić kask do jazdy na rowerze, który wygląda jak na rolki o skateboard, warto sprawdzić przed zakupem jaki ma certyfikat.

Certyfikat, który potwierdza bezpieczeństwo zarówno podczas jazdy na ralkach, jazdy rowerowej jak i skateboardowej posiada oznaczenia EN 1078. Jeśli chcesz kupić kask do jazdy na desce, rowerze, rolkach, BMXie a nawet hulajnodze wyczynowej, szukaj takiego z certyfikatem EN 1078.

Jak odpowiednio nałożyć kask na głowę?

Aby chronić swoją głowę jak najlepiej musisz poprawnie założyć kask. Niektóre kaski posiadają system regulujący, który znajduje się z tyłu kasku. Paski również można regulować. Powinny być odpowiednio dociągnięte, trzeba jednak się upewnić, aby nie przylegały zbyt mocno. Paski powinny formować pod uchem literę Y, nie powinny jednak dotykać ucha. Kask pasuje, jeśli możesz lekko potrząsać głową, bez przemieszczania się kasku.

Wszystkie kaski posiadają piankowe wkładki dla lepszego komfortu i lepszego dopasowania. Dodatkowo kaski posiadają system wentylacji, który zapobiega przegrzewaniu się głowy w trakcie jazdy.

Jeśli nie jesteś pewien, który kask powinieneś wybrać, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki