×
MENU

Kołka do Rolek Hokejowych

  Filtr
Średnica koła
Twardość kół

Warto wiedzieć

Wybierz odpowiednie kółka do rolek hokejowych

Kółka do hokeja ulicznego zazwyczaj mają średnicę 76 mm lub 76+80 mm, jeśli używasz zestawu hi-lo. Twardość do gry na zewnątrz jest średnia (81A-83A) lub twarda (83A-88A), natomiast do użytku w hali trochę bardziej miękka (74A-80A).

Wybierając rozmiar kółek do rolek hokejowych zazwyczaj powinieneś kupić nowe kółka w takim samym rozmiarze jak te, które chcesz wymienić. Szyna rolek hokejowych jest starannie zaprojektowana, aby pasować do określonego rozmiaru, więc zazwyczaj znajdziesz informację o polecanym rozmiarze kółek na samej szynie.

Jeśli rolki są zoptymalizowane do zestawu hi-lo, na szynie będzie znajdowała się inna informacja o rekomendowanym rozmiarze kółek. Może to mieć taką postać: 80-80-76-76, co oznacza dwa kółka z tyłu o średnicy 80 mm i dwa przednie kółka o średnicy 76 mm - zawsze montuj większe kółka z tyłu szyny.

Kółka szybko się zużywają

Kółka do rolek hokejowych posiadają szeroki profil dla maksymalnej kontroli w każdej sytuacji. Kółka szybko się zużywają w trakcie gry w hokeja ze względu na ostre skręty, nagłe hamowanie i poślizgi wykonywane niezliczoną ilość razy w trakcie meczu. Z tego względu jakość i wytrzymałość kółek jest ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego produktu.

Zauważ, że większość kółek sprzedawana jest bez łożysk w zestawach po cztery sztuki. W innym wypadku będzie to zaznaczone w opisie produktu.

SkatePro