×
Menu

Rowery BMX dirt jump & Rowery górskie dirt jump

Rowery dirt jump mogą być w wersji górskiej lub BMX, używane są w dyscyplinie freestyle Dirt Jump. Tutaj znajdziesz rowery górskie do dirt jumpingu. Niektóre z tych modeli to rowery uniwersalne, które można używać zarówno do jazdy po błocie, jak i w parku.

Rowery do dirt jumpingu

Rowery Dirt jump są wyposażone w solidną i bardzo wytrzymałą ramę stalową, która jest nieco mniejsza od ramy tradycyjnego roweru górskiego. W przypadku tych rowerów przekrok jest również niższy. Koła mają zwykle około 24-26 cali. Wszechstronne rowery górskie używane do dirt jumpingu mają zazwyczaj koła o średnicy 26 cali. Większość z tych rowerów górskich jeździ z jedną prędkością z jednym hamulcem.

Co to jest Dirt Jump?

Trasy do dirt jumpingu składają się z serii skoków wykonanych z ziemi lub drewna. Dirt Jump obraca się wokół wykonywania trików i wyczynów kaskaderskich, w których zawodnik wykonuje skoki z różnych pagórków, następnie różne triki w powietrzu i ponownie ląduje na pagórku. Skoki są dość wysokie, aby dać zawodnikowi czas w powietrzu, a tym samym umożliwić wykonanie zaawansowanych akrobacji.

Rowery górskie - Historia

W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku kolarstwo górskie stało się bardzo popularne w północnej Kalifornii, gdzie zawodnicy najczęściej używali swoich rowerów do zjazdów ze wzgórz. Dopiero pod koniec lat 70. i na początku lat 80. ubiegłego wieku firmy produkujące rowery szosowe zaczęły produkować rowery górskie.
Na początku rowery górskie były rowerami składanymi w domowym warsztacie, używanymi do wszystkich stylów jazdy, jednak wraz z ewolucją tego sportu w różne style, podobną rewolucję przeszły rowery. Zamiast używać tego samego roweru do wyczynów kaskaderskich, wyścigów itp., stworzono specjalne rowery górskie dla każdego stylu.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki