MENU
×

Spodnie Narciarskie / Spodnie Zimowe

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar
Płeć
Typ
Aktywność
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Spodnie narciarskie: ciepło, sucho i swobodnie, abyś mógł dać z siebie wszystko

Co ubierać do jazdy na nartach? Cóż, to zależy od tego, jaki rodzaj jazdy preferujesz. W tej kategorii znajdziesz spodnie narciarskie lub spodnie zimowe, jak są czasami nazywane.

Jak wybrać odpowiedni ubiór do jazdy na nartach? Jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać.

Dobra para spodni zimowych jest odpowiednio połączona w okolicy stawów, aby zapewnić swobodę ruchów. Przód spodni zazwyczaj wykonany jest z materiału chroniącego przed wiatrem i wychłodzeniem. Tył spodni natomiast zazwyczaj wykonany jest z elastycznego, oddychającego materiału, umożliwiającego usunięcie wilgoci z wewnątrz. Jeśli jest bardzo zimno, można również wybrać ocieplane spodnie do narciarstwa biegowego.

Wszystkie spodnie narciarskie i zimowe, jakie znajdziesz w tej kategorii, wykonane są z wysokiej jakości materiałów przez jedne z najlepszych firm na rynku.

Czym jest test oddychalności?

Jeśli chcesz przetestować spodnie narciarskie lub jakiś inny element odzieży, czy chronią przed wiatrem, możesz wykonać prosty "test oddychalności". Przytrzymaj materiał blisko twarzy i dmuchnij mocno. Jeśli nie poczujesz przechodzącego przez materiał powietrza, to dany element odzieży chroni przed wiatrem.

Kupowanie spodni narciarskich dla mężczyzn

W wielu elementach narciarstwo można porównać do biegania. Ruchy są bardzo podobne. Spodnie narciarskie i do biegania posiadają wiele wspólnych cech. Celem jest optymalizacja ruchów nogi. Spodnie narciarskie mogą mieć formę ciasną oraz luźną - co Ci bardziej pasuje zależy od osobistych preferencji.

Tak jak w wypadku spodni do biegania, spodnie narciarskie posiadają odblaski, abyś był widoczny przy słabej widoczności. Jest to szczególnie ważne przy poruszaniu się po nieoznakowanych trasach. W takim wypadku polecamy również zakładanie lampy-czołówki.

Odpowiednia warstwa podstawowa

Dobrym pomysłem jest zakładanie wełnianych kalesonów pod spodnie narciarskie. Wełna dobrze sprawdza się w odprowadzaniu potu z ciała.

Narciarstwo może być ćwiczeniem dla całego ciała, więc wymaga świetnej wentylacji i oddychalności używanej odzieży. Tymi cechami charakteryzują się wszystkie spodnie, oferowane w tej kategorii.

Niektóre modele są ocieplane, podczas gdy inne zapewniają tylko ochronę przed wiatrem i wodą.

Trasa do sukcesu

Gdy wybierasz się na cały dzień narciarstwa biegowego, ważnym jest założenie spodni, które zapewnią Ci ciepło i suchość. Rekomendujemy wybranie spodni narciarskich, wykonanych z poliestru.

Niezależnie od tego, czy preferujesz rywalizację na trasie czy traktujesz to czysto rekreacyjnie, narciarstwo biegowe jest treningiem całego ciała. Spodnie do narciarstwa biegowego, jakie znajdziesz w tej kategorii, nie tylko zapewnią Ci ciepło, lecz również pozwalają wilgoci na odparowanie, zapewniając suchość.

Większość oferowanych spodni chroni przed wiatrem na froncie i pozwala na wentylację na tyle. Znajdziesz również spodnie ocieplane, przydatne w zimne dni. Których spodni byś nie wybrał - z pewnością będą one odporne na wodę.

';