MENU
×

Narty zjazdowe

  Filtr
Marki
Długość
Szerokość nart
Promień
Binding
Umiejętności

Narty zjazdowe jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do szybkiej jazdy. Ważne jest, aby posiadać narty, które pozwolą Ci na szybką jazdę wzdłuż stoku, oraz zapewnią precyzje, nawet w trudnych warunkach.

Narty zjazdowe i slalomowe

Narty zjazdowe moga być używane w większości dyscyplin sportowych. Niektóre narty zjazdowe są dość zaawansowane, podczas gdy inne są dużo łatwiejsze w jeździe. Narty zjazdowe zaprojektowane są z myślą o utrzymaniu stabilności podczas szybkiej jazdy, mogą jednak być wyzwaniem jeśli chodzi o manewrowanie. Ze względu na trudność sterowania, przeznaczone są do użytku przez bardzo doświadczonych narciarzy. Ten typ nart często używany jest również na poziomie profesjonalnym na przykład na zawodach world cup.

Narty zjazdowe nadają się również do wyścigów downhill. Narciarze, którzy wykonują ten typ sportu na poziomie profesjonalnym, posiadają specjalny kostium, który minimalizuje opór wiatru, dzięki czemu narciarz może poruszać się jeszcze szybciej. Jazda slalomowa to jazda bardzo techniczna, gdzie narciarz porusza się omijając przeszkody. Nie musisz jednak używać nart zjazdowych do praktykowania konkretnego sportu, ponieważ moją one być używane przez każdego kto lubi szybką jazde na stoku.

Narty carvingowe

Narty zjazdowe często skonstruowane są tak jak narty carvingowe, są taliowane i mają szeroki czubek. Dodatkowo mają sztywną konstrukcje dla lepszej stabilności. Mimo iż narty zjazdowe projektowane są z myślą o jeździe na ubitym śniegu, niektóre z nowych modeli posiadają trochę inną konstrukcję, która pozwala na jazdę poza stokiem. Niemniej jednak tylko zaawansowani narciarze powinni zjeżdzać tymi nartami poza stokiem, ponieważ nie jest to łatwe zadanie.

';