×
Menu

Narty Zjazdowe & Narty Carvingowe

  Filtr
Marki
Długość
Płeć
Umiejętności

Warto wiedzieć

Narty zjazdowe to prawdziwe narty carvingowe

Narty zjazdowe mogą być używane w większości dyscyplin sportowych na stoku. Niektóre narty zjazdowe są dość zaawansowane, podczas gdy inne są dużo łatwiejsze w jeździe. Narty zjazdowe zaprojektowane są z myślą o utrzymaniu stabilności podczas szybkiej jazdy, mogą jednak być wyzwaniem, jeśli chodzi o manewrowanie. Ze względu na trudność sterowania, przeznaczone są do użytku przez bardziej doświadczonych narciarzy. Ten typ nart często używany jest również na poziomie profesjonalnym, na przykład na zawodach pucharu świata.

Narty zjazdowe wysokiej jakości

Narty zjazdowe jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do szybkiej jazdy. Ważne jest, aby posiadać narty, które pozwolą Ci na szybką jazdę po stoku, oraz zapewnią precyzję, nawet w trudnych warunkach.

Narty zjazdowe nadają się również do wyścigów downhill. Narciarze, którzy wykonują ten typ sportu na poziomie profesjonalnym, posiadają specjalny kostium, który minimalizuje opór powietrza, dzięki czemu narciarz może poruszać się jeszcze szybciej. Jazda slalomowa to jazda bardzo techniczna, gdzie narciarz porusza się omijając przeszkody. Nie musisz jednak używać nart zjazdowych do praktykowania konkretnej dyscypliny, ponieważ mogą one być używane przez każdego, kto lubi jazdę po stoku.

Narta zjazdowa to prawdziwa narta carvingowa

Narty zjazdowe często skonstruowane są tak jak narty carvingowe, są taliowane i mają szeroki czubek. Dodatkowo mają sztywną konstrukcję dla lepszej stabilności. Mimo iż narty zjazdowe projektowane są z myślą o jeździe na ubitym śniegu, niektóre z nowych modeli posiadają trochę inną konstrukcję, która pozwala na jazdę poza trasą. Niemniej jednak tylko zaawansowani narciarze powinni zjeżdżać na tych nartach poza trasą, ponieważ nie jest to łatwe zadanie.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki