MENU
×

Zakup Nart

Dobór nart zależy w dużej mierze od poziomu, swój wzrost i czy jesteś pasjonatem jazdy na nartach na stoku, w parku czy poza stokiem.

Jaką długość nart wybrać?

Odpowiednia długość nart zależy głównie od twojego wzrostu i poziomu zaawansowania. Jako podstawowa zasada, narty powinny być tej samej wysokości co twój nos gdy masz na sobie buty narciarskie.

Dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami, zaleca się, aby narty były tej samej wysokości co klatka piersiowa. Dzięki temu łatwiej jest kontrolować narty oraz skupić na nauce jazdy.

Dla dzieci, które już opanowały podstawy jazdy, oraz dla początkujących dorosłych zaleca się, aby narty były tej samej wysokości co usta lub broda. Narty moga być wysokości twoich oczu jeśli jesteś ekspertem.

Rodzaj narciarski odgrywa znaczącą rolę jak zaprezentowano na obrazku poniżej:

4 rodzaje nart

Istnieją zasadniczo cztery rodzaje nart alpejskich na SkatePro.

Narty All Mountain

Czy jesteś chętny by odkryć całą górę na nartach? All mountine narty są najbardziej wszechstronnymi nartami, optymalne zarówno na stoku, poza stokiem i w parku. Wszystkie narty górskie zbudowane są z szerszego projektu pod stopą, a w końcówce nart w porównaniu do zwykłego stokowca, dzięki czemu jest bardziej stabilna.

Narty Twintip

Twintip narty są idealne dla tych, którzy pożądają dnia pełnego zabawy na stokach oraz w tym samym czasie uwielbiają wyzwania samemu sobie związane ze skokami, pół rur i pola w parku. Twintip krótko mówiąc, jest miękką i elastyczną nartą z podniesionym czubkiem i końcem. W związku z tym wzorem, nie ma takiego oporu i oferuje możliwość jazdy do tyłu. Narty Twintip również należą do kategorii nart backcountry, jak opisano poniżej, zbudowane by eksplorować głęboki śnieg poza stokiem.

Narty Freeride / Backcountry

Czy masz w sobie pasję do przygody i śniegu? Narty Freeride nazywane są również off-piste lub backcountry. Charakteryzują się dużą sztywnością i szerokością konstrukcji twintip, które razem zapewnią dużą płynność w głębokim śniegu i duże łuki.

Narty Wyścigowe

Narty wyścigowe są dla tych, którzy są pasjonatami szybkiej jazdy i nowo przygotowanych stoków. Zbudowany jako carving narty z silną przyczepnością krawędzi i sztywnością skrętną. Narty wyścigowe są również idealne do slalomu. Narty wyścigowe zostały zaprojektowane przy stosunkowo wąskiej talii i szerokimi czubku aby zaoferować stabilność i kontrolę.

Wygląd nart


Poziom bazowy (baza narty) zmienia się i może składać się z camber, rocker i flat konstrukcji. Takie konstrukcje są często w połączeniu, w zależności od celu narty.

Rocker: Stosowane, gdy narta jest wijąca się w górę końcówki i / lub ogonie narty. Centrum może być płaskie lub mieć pochylenie. Rocker zapobiega oporowi w puchu śnieżnym i sprawia żeskręca się łatwiej.

Camber: Końcówka i ogon nart jest wciskany w śnieg, co zwiększa powierzchnię kontaktu ze śniegiem i daje lepsze trzymanie krawędzi. Efektem tego jest zwiększona stabilność przy wysokiej prędkości.

Płaski: gdy większość wyjściowej narty styka się ze śniegiem.

Poza nartami, to jest bardzo ważne, aby mieć wygodne i ciepłe buty narciarskie. Więcej o butach na zakup butów narciarskich tutaj.

Produkty

Popularne produkty

';