×
Menu

Bielizna Termoaktywna Narciarska

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar

Czym jest narciarska warstwa bazowa?

Warstwa bazowa to inaczej po prostu bielizna termoaktywna, czyli warstwa ubrań znajdująca się najbliżej skóry. Jej celem jest utrzymywanie ciepła i regulacja temperatury ciała podczas jazdy na stoku. Bielizna narciarska powinna być ściśle dopasowana do ciała, a jednocześnie być oddychająca. Skuteczne odprowadzenie wilgoci to klucz w utrzymaniu suchości i ciepła.

Jeśli chodzi o warstwę bazową, powinna ona okrywać całe ciało. Dlatego warto byś zaopatrzył się zarówno w koszulkę, jak i spodnie. Koszulki termoaktywne mają krótkie lub długie rękawy, a spodenki występują w wariantach o pełnej długości, 3/4 oraz jako szorty.

Czy warstwa bazowa i bielizna termiczna to to samo?

Dokładnie tak! Ta sama część garderoby jest często określana na wiele sposobów: bielizna termiczna, bielizna termoaktywna, warstwa bazowa, kalesony narciarskie. Bardzo istotny jest natomiast materiał, z którego jest wykonana. Zazwyczaj wykorzystuje się tkaniny syntetyczne takie jak poliester, wełnę merino albo połączenie obu tych materiałów. Istotne jest, by unikać produktów bawełnianych, ponieważ pochłaniają one wilgoć.

Kiedy już ogarnąłeś kwestię bielizny, pora teraz zająć się Drugą Warstwą, by skutecznie zachować ciepło.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki