×
MENU

Śruby i ośki do rolek

  Filtr
Marki

Śruby i ośki do rolek

Mimo że ośki w rolkach są bardzo wytrzymałe, to przyjdzie kiedyś moment, gdy będziesz musiał je wymienić. Najczęstszy scenariusz to pęknięcie ośki na pół. Innym typowym problemem jest zużycie gwintu po wielokrotnej wymianie łożysk i kółek.

Na szczęście prowadnice do kółek są bardzo tanie w wymianie. Z tego względu wielu rolkarzy preferuje wymianę wszystkich osiek, gdy jedna z nich się zepsuje. W ofercie mamy wiele różnych zestawów od takich producentów jak K2 oraz Tempish.

Masz również możliwość kupna pojedynczej ośki do rolek, co oczywiście jest odpowiednim rozwiązaniem dla niektórych rolkarzy.

Firma Rollerblade zaleca kupno nowych osiek i śrub przy każdej wymianie kółek. Naszym zdaniem nie jest to niezbędne, chyba że widać zauważalne zużycie części, mających kontakt z tulejkami do kółek. Zestaw osiek powinien posłużyć przez kilka zestawów kółek.

Jak poluzować zaklinowaną ośkę

Jeśli znajdziesz się w tej przykrej sytuacji, gdy jedna z osiek zaklinuje się w szynie rolki, to nie przejmuj się tym zbyt mocno. Każdemu się to zdarza co jakiś czas, lecz głównie niedoświadczonym rolkarzom, którzy w obawie o zgubienie ośki czy kółka, dokręcają ośki zbyt mocno.

Aby usunąć zaklinowane ośki, spróbuj użyć na nich jakiegoś smaru i zostaw na noc. Jeśli ośki się nie poluzowały, spróbuj następnej metody.

W tym celu użyj piłki do metalu i zrób nacięcie na główce śruby. Gdy nacięcie jest odpowiednio głębokie, użyj śrubokrętu do poluzowania ośki. Nadal bez powodzenia? Czas użyć ciężką artylerię.

Trzeba rozwiercić ośkę. Użyj wiertarki i wiertła o tym samym rozmiarze co główka śruby. Następnie bardzo wolno pracuj wiertarką, by usunąć główkę śruby. Po jej usunięciu będziesz w stanie wypchnąć ośkę. Ważne: Bądź bardzo ostrożny, by nie uszkodzić szyny, używając tej metody.

Na tej stronie znajdziesz nasz wybór osiek do rolek inline. Jeśli twoje oryginalne ośki są złamane lub po prostu potrzebujesz nowego zestawu, znajdziesz je właśnie tutaj. Szybko wrócisz do jazdy na rolkach i śmigania po ulicach.

Aby dowiedzieć się więcej o kompatybilności osiek oraz ich wymiarach, przeczytaj poszczególne opisy produktów.