×
Menu

Skarpety na Rolki

  Filtr
Marki

Jakie skarpety najlepiej ubrać na rolki?

Para odpowiednich skarpet może znacząco zwiększyć Twój komfort jazdy na rolkach. Skarpetki na rolki powinny być wygodne i gwarantować Ci przyjemną jazdę. Są one zaprojektowane z myślą o jeździe na rolkach i posiadają specjalną wyściółkę, która zapobiega powstawaniu pęcherzy i zmęczeniu stóp.

Oprócz bycia wygodnymi, skarpetki do jazdy na rolkach i wrotkach powinny być oddychające i skutecznie pochłaniać wilgoć. Pamiętaj, że jeśli nie masz odpowiednik skarpetek, w Twoim bucie będzie gromadzić się wilgoć, co może doprowadzić do powstawania nieprzyjemnych zapachów. Jazda na rolkach to intensywny sport, dlatego bardzo istotne jest regularne zmienianie skarpetek.

Upewnij się, że wybierasz właściwy rozmiar skarpet

Być może brzmi to jak oczywistość, jednak wybór właściwego rozmiaru skarpetek może znacząco wpłynąć na Twój komfort jazdy na rolkach. Ważne jest, by skarpetki były dłuższe niż cholewka buta, by chronić Twoją nogę przed odparzeniami i otarciami. Właśnie z tego powodu wielu amatorów jazdy na rolkach wybiera skarpetki długie niemal do kolan. Oczywiście nie mogą być też zbyt długie, bo wtedy mogą przemieszczać sie luźno we wnętrzu buta.

Innym sposobem na podniesienie komfortu jazdy na rolkach jest zaopatrzenie się w parę Wkładek do Rolek.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki