×
Menu

Wiązania do nart biegowych - klasyczne

  Filtr
Marki
Kompatybilne buty

Warto wiedzieć

Kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu klasycznych wiązań do nart biegowych

Gdy przychodzi do wyboru dobrej pary klasycznych wiązań do nart biegowych należy wybrać taki zestaw wiązań, który jest kompatybilny z posiadanymi przez Ciebie butami, Sprowadza się to do wyszukania czy Twoje buty wykorzystują system NNN (New Nordic Norm) czy też SNS (Salomon Nordic System). Możesz również mieć buty z systemem SNS, które są kompatybilne również z wiązaniami NNN. Jeśli tak jest, w opisie Twoich butów znajdzie się termin "pro-link".

W tym momencie "odczuwanie" różnych systemów wiązań to raczej kwestia gustu i osobistej opinii niż różnic w osiągach i wytrzymałości wiązań. Różni producenci zainwestowali wiele czasu i pieniędzy w optymalizację systemów wiązań i trudno sobie wyobrazić, by byli w stanie znacznie ulepszyć systemy wiązań. Ale z drugiej strony myśleliśmy już to wcześniej, a oni zawsze wynajdą coś, co można zoptymalizować i udoskonalić.

Przez ostatnie dwadzieścia lat te dwa standardy dominowały rynek, jednak gdy wygasł patent firmy Rottefella na system wiązań NNN niedługo możemy również mieć okazję zoabczyć na rynku nowych graczy. Dwie duże i bardzo znane marki, Fischer i Rossignol, przedstawiły już nowy system wiązań - Turnamic, który może okazać się następną generacją wiązań.

SkatePro