×
Menu

Widelce do Race BMX

  Filtr
Marki
Offset koła
Średnica koła
Rodzaj steru
Materiał

Waga jest kluczową sprawą

W BMX wyścigowych, lub BMX cross jak czasami jest to nazywane, wszystko sprowadza się do prędkości. Aby przekroczyć linię mety jako pierwszy, Twój rower BMX musi być tak lekki, jak to tylko możliwe. Z tego powodu wiele widelców do roweru BMX, oferowanych w tej kategorii, wykonana jest z lekkich materiałów, takich jak włókno węglowe, aluminium oraz stal chromowa.

Wybierz widelec BMX odpowiedni do Twojego stylu

Offset koła to bardzo ważny aspekt przy wyborze nowego widelca do roweru BMX. Offset koła to odległość od środka przedniego koła do środka goleni widelca.

Wcześniej 32 mm było standardem, lecz ostatnio niektórzy zawodnicy wybierają niższe wartości.

Długi offset koła jest nadal bardzo popularny w BMX wyścigowych, gdyż oferuje wysoki stopień stabilności. Niektórzy zawodnicy wybierają niższy offset koła, gdyż dzięki temu można łatwiej wykonywać ostre skręty i wybierać wewnętrzny tor przy zakrętach.

Dlaczego offset koła jest ważny w BMX?

Offset koła jest istotny, gdyż określa, jak zwrotny jest rower i jak stabilny przy dużych prędkościach. Przy długim offsecie koła wyścigowy BMX jest bardziej stabilny. Dodaje również więcej kontroli nad rowerem wyścigowym BMX, dlatego wielu zawodników preferuje dłuższy offset koła.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki