×
Menu

Części do Korb BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Korby długość/rodzaj
Suport rowerowy

Dopracuj swój setup dzięki Częściom do Korb BMX

Korba to element, który łączy pedały z resztą roweru i umożliwia ruch roweru do przodu. Oczywiście możesz kupić kompletny mechanizm korbowy, jeśli jednak chcesz tylko nieco zmodyfikować lub ulepszyć swój zestaw, powinieneś również rozważyć kupno pojedynczych części.

Części, które składają się na mechanizm korbowy to ramiona korby, wrzeciono i śruby montażowe. Ramiona korby to element, do którego doczepia się pedały - odgrywają one dużą rolę w Twoich wrażeniach z jazdy na rowerze i występują w różnych wariantach długości. Nie zapominaj również o śrubach. Zawsze warto mieć przy sobie jakieś zapasowe, gdyby na przykład konieczna okazała się jakaś doraźna naprawa.

Czym jest wrzeciono korby BMX?

Jednym z najważniejszych elementów mechanizmy korbowego jest wrzeciono. Wrzeciono to element, na którym mocuje się korby. Znajduje się ono na suporcie.

Wrzeciona występują w różnych rozmiarach: 19 mm, 22 mm i 24 mm. 19 mm wrzeciona są idealne do jazdy na rampach, po trailach i na streecie. 22 mm są z kolei bardziej wytrzymałe, dzięki czemu sprawdzają się przy skokach z dużej wysokości i grindowaniu. W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się wrzeciona o średnicy 24 mm, które bez problemu poradzą sobie nawet z największymi obciążeniami.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jaki rodzaj wrzeciona chcesz wybrać, musisz najpierw upewnić się, że będzie ono kompatybilne z resztą Twojego mechanizmu korbowego.

Chcesz kupić kompletny mechanizm korbowy? Sprawdź naszą ofertę Korb BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki