×
Menu

Buty Neoprenowe

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Grubość

Czym są buty do surfingu?

Buty do surfingu, znane również jako buty neoprenowe lub buty do pianki, to grube skarpety specjalnie zaprojektowane tak, aby utrzymać temperaturę stóp zarówno w ciepłych, jak i w zimnych wodach. Dodatkowo, buty neoprenowe ochraniają stopy przed koralami, ostrymi przedmiotami pozostawionymi w oceanie i kamienistymi plażami. Są powszechnie stosowane wśród surferów oraz miłośników kite'a i SUP'u.

Wybór odpowiedniej pary butów surfingowych

Buty neoprenowe można znaleźć w dwóch krojach - z oddzielonym miejscem na duży palec oraz z pełni okrągłym noskiem buta.

Wybór odpowiednich butów surfingowych zależy od osobistych preferencji. Większość surferów uważa, że obuwie typu "split toe" z oddzielonym palcem zapewnia lepszą równowagę i większe poczucie kontroli nad deską. Jeśli chodzi o neoprenowe modele z okrągłym noskiem, są one zaprojektowane bez przegrody i w związku z tym uchodzą za wygodniejsze.

Jak powinny leżeć buty surfingowe?

Buty do pianki powinny przylegać do Twoich nóg. Nie mogą być zbyt ciasne, aby nie obniżać krążenia, ani zbyt duże, ponieważ wtedy woda dostałaby się do środka, powodując spadek temperatury ciała i dyskomfort. Buty do pływania są dostępne w następujących grubościach materiału: 3 mm, 5 mm i 7 mm. Modele wykonane z grubszych tkanin są cieplejsze, ale trudniej w nich surfować.

Pamiętaj, aby zmierzyć swoje stopy i sprawdzić tabelę rozmiarów, aby zakupić parę butów neoprenowych, która będzie dla Ciebie idealna. Zwróć uwagę, że Twoje nowe buty do pianki mogą początkowo wydawać się za ciasne, ale po kilku użyciach trochę się rozciągną i lepiej dopasują do kształtu Twoich stóp.

Szukasz pełnego kompletu do pływania? W takim razie sprawdź nasz wybór Pianek do Pływania, Rękawic Neoprenowych i Kapturów Neoprenowych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki