×
MENU

Kitesurfing

Warto wiedzieć

Sztuka latania na wodzie z latawcem, czyli Kitesurfing.

Kitesurfing lub kiteboarding jak niektórzy go nazywają, to sport o wysokiej intensywności, oferujący nie tylko wysokie prędkości, ale także możliwość wykonywania wysokich skoków i niesamowitych sztuczek.

Kitesurfer wykorzystuje energię wiatru poprzez ogromny latawiec w celu surfowania po wodzie na desce kitesurfingowej, która pod wieloma względami może być podobna do deski wakeboardowej i małej deski surfingowej. Kitesurfing znany także jako Kiteboarding można wykonywać zarówno z i bez pasków na stopy, jak i wiązaniami na desce.

Co musisz zrobić, aby zacząć

A więc co musisz wiedzieć przed wyjściem na morze? Na początek będziesz potrzebował latawca trakcyjnego zwanego również "power kite". Latawiec ten produkowany jest w różnych wzorach i rozmiarach.

Dodatkowo będziesz potrzebował deski, baru i linek do kitesurfingu, aby mieć pewność, że możesz kontrolować latawiec. Co więcej, potrzebna będzie uprzęż, system bezpieczeństwa i inne akcesoria takie jak pianka, buty, kamizelka ratunkowa i kask.

Najlepszy sposób, aby załapać podstawy kitesurfingu

Jak zostało wspomniane wcześniej kitesurfing to bardzo dynamiczny sport, a kitesurfer może osiągnąć prędkości nawet do 100 km na godzinę. Ważne jest dlatego, aby wiedzieć jak kontrolować latawiec. Dlatego zalecamy, abyś wziął udział w kursie kitesurfingowym lub wynajął doświadczonego instruktora, który pomoże Ci w początkowej fazie nauki.

Opanowanie latawca, jak i deski doda Ci pewności siebie, a także zyskasz niezbędne doświadczenie związane z kitesurfingiem. Ponadto, zdolność kontrolowania twojej deski i latawca jest nie tylko ważna dla Twojego własnego zdrowia, ale także dla zdrowia innych surferów, plażowiczów i innych przypadkowych osób.