×
Menu

Kitesurfing

Warto wiedzieć

Latanie nad wodą z kitesurfingiem

Kitesurfing lub kiteboarding, jak niektórzy nazywają, to sport o dużej intensywności, który oferuje nie tylko duże prędkości, ale także możliwość wykonywania wysokich skoków i wykonywania niesamowitych sztuczek.

Kitesurfer korzysta z energii wiatru, wykorzystując latawiec o dużej mocy do surfowania po wodzie na kiteboardie, który w wielu aspektach można porównać do wakeboardu lub małej deski surfingowej. Kitesurfing można wykonywać zarówno z paskami lub wiązaniami na desce kite, jak i bez nich.

Sprzęt do kitesurfingu - czego potrzebujesz, aby zacząć

Więc czego potrzebujesz, aby wyjść na morze? Na początek potrzebny jest latawiec trakcyjny, zwany także latawcem. Ten latawiec występuje w różnych wzorach i rozmiarach.

Będziesz oczywiście potrzebował deski do kitesurfingu i paska i linii, aby upewnić się, że możesz kontrolować swój latawiec. Ponadto będziesz potrzebować uprzęży, systemu bezpieczeństwa i innych akcesoriów, takich jak kombinezon, botki, kamizelka ratunkowa i kask.

Najlepszy sposób na opanowanie kitesurfingu

Jak wspomniano wcześniej, kiteboarding jest sportem o szybkim tempie, a kitesurfer może osiągnąć prędkość ponad 100 km na godzinę, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak kontrolować latawiec. Dlatego też zalecamy, aby wziąć kurs kitesurfingu lub pochylić się od instruktora lub doświadczonego kitesurfera.

Opanowanie latawca i deski zapewni Ci, że po raz pierwszy będziesz mógł cieszyć się kitesurfingiem. Co więcej, możliwość kontrolowania latawca i deski jest ważna nie tylko dla zdrowia, ale także dla zdrowia innych surferów, plażowiczów i osób postronnych.

SkatePro