×
Menu

Rampy, raile i przeszkody

Rampy skateboardowe, które możesz postawić w ogrodzie

Aby poprawić swoje umiejętności, musisz ćwiczyć, nie jest to żaden sekret. Jeśli chcesz poćwiczyć na rampach i railach może to być problem, po pierwsze ze znalezieniem miejscówki, po drugie wciśnięcia się w kolejkę między innymi korzystającymi.

W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest rampa, quarter pipe lub rail, który będziesz miał tylko dla siebie (lub swojej ekipy). Jak to możliwe? Przenośne rampy, jakie znajdują się w tej kategorii, pozwolą ci zbudować swój własny skatepark na podwórku. Po prostu znajdź odpowiednie miejsce i zaaranżuj je w taki sposób, jaki ci pasuje, i gotowe! Najlepsze jest to, że zawsze możesz poprzestawiać elementy, po prostu zawołaj kumpla do pomocy i zmiana będzie gotowa w kilka chwil.

Quarter pipe - symboliczna rampa

Aby wytłumaczyć, czym jest quarter pipe, należy zacząć od halfpipe. Wyobraź sobie zwykłą rurę, która jest przecięta w pół. Otrzymujesz halfpipe, który jest ulubionym elementem w skateparkach. Pomysłem stojącym za użyciem halfpipe w skateparkach była potrzeba imitacji ruchów jak w surfingu na deskorolce. Przed wzrostem popularności skateparków, surferzy i skaterzy trenowali swoje umiejętności w opuszczonych lub pustych basenach.

Podstawą skateparku jest quarter pipe, połówka halfpipe. Quarter pipe są uniwersalne, mogą być używane pojedynczo lub w grupach, by stworzyć różne elementy. Oczywiście można je połączyć, by zbudować halfpipe, lecz również możesz je złączyć plecami, by stworzyć grzbiet. Ramp używa się, by nabrać prędkości i wykonywać triki jak airy, grindy, itp.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki