×
Menu

Rampy Deskorolkowe i Grind Raile

Rampy skateboardowe - co to?

Rampy są wykorzystywane przez skaterów do wybijania się w powietrze i wykonywania trików. Najpopularniejsze i najbardziej rozpowszechnione są rampy typu launch i kicker. Łatwe w transporcie, składają się zwykle z ustawionego pod kątem, zakrzywionego lub płaskiego panelu, który ułatwia wykonywanie skoków.

Na skateparkach często można spotkać także rampy typu quarter pipe i half-pipe. Quarter pipe może być wykonany z różnych materiałów, od drewna po metal, a jego szczytowa część jest ustawiona pod kątem 90 stopni, dzięki czemu możliwe jest wybicie się wysoko w powietrze i wylądowanie po wykonaniu triku z powrotem na powierzchni rampy. Half-pipe'y są zazwyczaj wykonane z drewna i dla wielu skaterów stanowią pierwszy wybór podczas wizyt na skateparku.

Czym są raile?

Rail to rurka lub wąska poręcz służąca do wykonywania grindów i slidów. Może być umiejscowiony na ziemi lub łączyć ze sobą różne typy ramp. Raile są wykonane z metalu i zwykle w przekroju mają kwadratowy lub cylindryczny kształt. Większość raili ma zazwyczaj około 1,8 m długości.

Jak zbudować własny skatepark?

Wiele z wymienionych wyżej przeszkód można wykorzystać przy budowie własnego, prywatnego skateparku. Niektóre wymagają dodatkowego montażu, podczas gdy inne są od razu gotowe do użycia. Jeśli chcesz mieć w swoim ogrodzie rampę albo rail, możesz też oczywiście spróbować samodzielnie je zbudować. Wymaga to jednak nieco doświadczenia w pracy z drewnem i metalem.

Jesteś zainteresowany innymi akcesoriami deskorolkowymi? Sprawdź naszą ofertę kółek, części i narzędzi do deskorolek.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki