×
Menu

Kółka do Wrotek

  Filtr
Marki
Średnica kółka
Szerokość koła
Twardość kół

Warto wiedzieć

Wybór kółek do wrotek

Na tej stronie znajdziesz kółka do wrotek do użytku pod dachem jak i na zewnątrz, w różnych kolorach i rozmiarach, więc z pewnością znajdziesz takie, które będą Twoim potrzebom i gustowi. Jeśli preferujesz nocną jazdę w weekendy, podświetlane kółka będą hitem.

Wszystkie kółka do wrotek sprzedawane są bez łożysk (chyba że zaznaczono inaczej w opisie produktu). Niektóre kółka sprzedawane są pojedynczo, inne w zestawach po 4 sztuki. Przeczytaj opis na stronie produktu, aby dowiedzieć się więcej o danym modelu kółek.

Średnica kółka do wrotek

Kółka do wrotek bardzo się różnią od kółek rolek inline. Kółka wrotkowe mają średnicę zazwyczaj 62-70 mm. Przy szerszych kółkach utrzymanie równowagi jest łatwiejsze. Wpływ na to ma większa powierzchnia styku z podłożem, która skutkuje większym oporem toczenia i co za tym idzie lepsza kontrola.

Średnica kółek ma również wpływ na to, jak szybko przyspieszasz i jak dobrze utrzymuje się prędkość. Z większą średnicą osiągasz wyższe prędkości, lecz z drugiej strony przy mniejszej średnicy kółek wrotki są bardziej zwrotne.

Twardość kółek do wrotek

Na tej stronie znajdziesz kółka do użytku pod dachem jak i do użytku na zewnątrz. Kółka do użytku na zewnątrz są bardziej miękkie, co zapewnia lepszą przyczepność na asfalcie. Zazwyczaj mają twardość w zakresie 78A-82A. Kółka do użytku pod dachem są twardsze. Są one odpowiednie na przykład do zawodów Derby. Niektóre z kółek do wrotek na tej stronie są również odpowiednie do hokeja i jazdy agresywnej.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki