×
Menu

Buty Narciarskie

Warto wiedzieć

Buty narciarskie dla każdego

Zadaniem butów do nart zjazdowych jest zapewnienie Ci skutecznego połączenia z nartami, tak byś mógł komfortowo skupić się na jeździe i zachować pełną kontrolę. W naszej ofercie posiadamy zarówno męskie, damskie, jak i dziecięce buty narciarskie. W każdej z tych kategorii wyróżnić kilka typów, o których więcej dowiesz się poniżej:

buty all mountain

Bardzo uniwersalne buty, z których można korzystać w każdych warunkach panujących na górze.

buty piste

Zaprojektowane tak, by zapewnić Ci optymalny poziom kontroli na przygotowanym stoku i radzić sobie z dużymi prędkościami.

buty park

Responsywne buty narciarskie gwarantujące mnóstwo frajdy podczas jazdy na różnego rodzaju przeszkodach na snowparku.

buty freeride

Lekka wersja butów all mountain, która poradzi sobie z dużymi prędkościami i jazdą w świeżym puchu.

buty skiturowe

Wygodne i bardzo lekkie buty narciarskie wykorzystujące zapięcia pin/tech umożliwiające wspinaczkę pod górę.

buty race

Sztywne i responsywne buty reagujące na najdrobniejsze ruchy stopy.

Jak powinny być dopasowane buty narciarskie?

Buty narciarskie powinny ciasno i pewnie przylegać do Twoich stóp i kostek, nie powodując przy tym poczucia dyskomfortu czy odcięcia krążenia. Oczywiście nie jest łatwo wybrać właściwy rozmiar, gdy nie ma się możliwości ich przymierzenia, dlatego też producenci butów starają się podawać możliwe dokładne informacje o długości i szerokości wnętrza butów.

Rozmiar butów narciarskich określa tzw. mondopoint, czyli długość stopy od pięty do koniuszków palców podana w centymetrach. Dlatego najpierw powinieneś zmierzyć długość swojej stopy, a następnie na tej podstawie wybrać najbardziej zbliżony rozmiar. W specyfikacji każdego modelu butów znajdziesz również informację o szerokości wkładki. Podobnie jak poprzednio, wybierz but jak najbardziej zbliżony do zmierzonej szerokości stopy.

Czym jest Flex w butach narciarskich?

Wartość flexu określa stopień elastyczności zewnętrznej skorupy buta. Wartość ta zawiera się zwykle w przedziale 40-130. Mniejszy numer oznacza bardziej miękki, podatny na odkształcenia but; wysokie wartości sugerują z kolei, że but będzie twardszy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat flexu, sprawdź nasz poradnik i tabelę rekomendacji - Jaki Flex Buta Narciarskiego Wybrać?

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki