×
Menu

Buty narciarskie

Warto wiedzieć

Jak wybrać najlepsze buty narciarskie

Niewygodne buty narciarskie to powód, dla którego nowi narciarze nie zdecydują się na powrót do tego pięknego sportu.

Ryzyko otrzymania niewygodnej pary butów narciarskich jest zawsze wysokie, gdy decydujesz się na wypożyczenie butów na stoku. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest kupno butów narciarskich przed wyjazdem na narty.

W tej sekcji znajdziesz szeroki wybór butów narciarskich, zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych narciarzy.

Buty dla początkujących często charakteryzują się trochę większą elastycznością, zapewniając trochę więcej przestrzeni w środku i bardziej miękki flex przedni w porównaniu do butów dla bardziej zaawansowanych narciarzy, które wymagają większej sztywności dla zwiększenia kontroli.

Tańsze modele często są wzorowane na flagowych modelach danej firmy, które jednak zapewniają więcej przestrzeni w środku i większy komfort. z tego tez powodu początkujący narciarze nie powinni wybierać modeli flagowych, gdyż grozi to nieprzyjemnymi doświadczeniami z jazdy oraz obolałymi stopami.

Czym jest flex w bucie narciarskim i jak ważny jest?

Przeglądając naszą ofertę butów narciarskich zauważysz określenie "flex." Flex w bucie narciarskim mierzy, jak bardzo jest on elastyczny. Ogólną zasadą jest, że im wyższy flex, tym bardziej zaawansowany powinien być narciarz.

Ponadto, istnieje różnica pomiędzy polecanym flexem dla kobiet i dla mężczyzn.

polecany flex dla mężczyzn

  • Początkujący: 60 - 80
  • Średniozaawansowany: 80 - 110
  • Zaawansowany: 110+

polecany flex dla kobiet

  • Początkująca: 50 - 60
  • Średniozaawansowana: 60 - 85
  • Zaawansowana: 85+
SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki