×
Menu

Tulejki do rolek

  Filtr
Kolory
Marki

Warto wiedzieć

Wybór odpowiednich tulejek do rolek jest kluczowy

Przejrzyj tę kategorię, jest spora szansa, że znajdziesz swoje nowe tulejki do rolek w naszej ofercie tulejek do kółek i szyn.

Tulejki do kółek w rolkach to małe, metalowe elementy, umieszczane pomiędzy dwoma łożyskami w każdym kółku w Twoich rolkach inline. Dostępne są w różnych rozmiarach (6 mm oraz 8 mm), więc upewnij się, jakich tulejek potrzebujesz przed ich zamówieniem. Informacja ta zazwyczaj znajduje się na kółku lub starej tulejce. Mimo że możliwe jest zamontowanie łożysk i kółek bez tulejek, to nie polecamy tego sposobu, gdyż w takim wypadku łożyska zużyją się bardzo szybko, co będzie skutkowało fatalnymi odczuciami w trakcie jazdy.

Tulejki do szyn są umieszczane między szyną rolek i kółkami. Nowsze rolki często posiadają tulejki wbudowane w szynę, by ograniczyć ilość dodatkowych części. W rolkach dla dzieci i w starszych modelach rolek dla dorosłych tulejki do szyn są często dodatkowym, luźnym elementem. Istnieją różne typy tulejek, więc jeśli jesteś nowy w tym temacie, to polecamy przeczytanie tego poradnika, abyś był w stanie zamówić odpowiednie tulejki.

Nie kupuj plastikowych tulejek

Plastikowe tulejki do szyn jak i do kółek są dostępne, lecz jak można zauważyć, wszystkie oferowane przez nas tulejki są wykonane z metalu. Zazwyczaj z aluminium. Mimo że cena może być kusząca, to nie polecamy plastikowych tulejek, gdyż ich żywotność i jakość są bardzo niskie.

SkatePro