×
Menu

Deski SUP

Warto wiedzieć

Wstań, stań i... wiosłuj

SUP to skrót od “stand up paddle”. iSUP to to samo, z "i" z przodu od "inflatable" (pompowany).

To jeden z najprężniej rozwijających się sportów wodnych. Można się go nauczyć i opanować deskę o wiele szybciej niż w przypadku innych sportów wodnych, takich jak np. kite surfing czy windsurfing.

SUP to właściwie połączenie pływania na kajaku i surfingu. Stajesz na desce używając wiosła, aby uzyskać pęd potrzebny do przesuwania się do przodu. Deski Stand Up Paddle / SUP są dłuższe, szersze i o wiele lepiej unoszą się na wodzie od standardowych desek do surfingu, co ułatwia złapanie i zachowanie równowagi.

Powienieneś wybrać rodzaj SUP, który będzie pasował do twoich celów. Posiadamy następujące rodzaje desek SUP:

  • SUP touringowe
  • SUP uniwersalne
  • SUP surfingowe
  • SUP wyścigowe

Deski stand-up paddle / SUP posiadają różne kształty i rozmiary. Różne rodzaje desek są przeznaczone do użytku w różnych warunkach.

W tej kategorii znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do surfowania na SUP (Stand Up Paddle). Posiadamy szeroką ofertę popmpowanych SUP, tzw. iSUP, od jednych z najlepszych firm na świecie. Co więcej, mamy także różne wiosła, pompki, linki i części zapasowe do SUP.

iSUP są polecane głównie do pływania na spokojnych wodach o płaskiej tafli, gdy nie ma dużych fal. Cechuje je doskonałe unoszenie się na wodzie. Są idealne do użytku na jeziorach.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki