×
Menu

Deski SUP i Sprzęt SUP

Warto wiedzieć

Wskakuj na deskę i rozpocznij swoją przygodę z SUP

Stand Up Paddleboarding - w skrócie SUP - to jeden z najszybciej rozwijających się sportów wodnych na świecie. Pięknem tej dyscypliny jest to, że stosunkowo łatwo opanować jej technikę, a kiedy już się to zrobi - w zasadzie nic cię nie ogranicza. SUP to nie tylko sport, lecz również styl życia i świetny sposób na eksplorację natury.

Możesz brać udział w wyścigach, pływać na długich dystansach albo po prostu powoli dryfować na jeziorze. Deska z wiosłem najlepiej sprawdza się na spokojnych wodach - możesz więc pływać zarówno w oceanie, w zatokach, jeziorach, jak i rzekach. Jeśli zaś bardziej kręcą Cię fale, możesz znaleźć także specjalistyczne deski SUP przystosowane do surfingu. Chociaż Paddleboarding uważa się za jeden z łatwiejszych sportów do nauki, na całym świecie działa wiele szkół, które pomogą Ci opanować podstawy i doszlifować technikę pływania.

Zaletą posiadania własnego sprzętu do pływania na stojąco jest to, że możesz wybrać deską o odpowiadającym Ci stylu i designie. Poza tym, jeśli pogoda sprzyja, możesz po prostu chwycić swoją deskę i ruszyć do wody, nie martwiąc się o kolejki w wypożyczalniach.

Jak przygotować się do pływania na SUP?

Dla początkujących pierwszym wyborem będzie zapewne pompowana deska do pływania na stojąco. Głównymi zaletami deski iSUP są jej niska waga i łatwość transportowania, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości.

Oprócz deski będziesz potrzebować jeszcze kilku dodatkowych elementów. Po pierwsze - wiosło - bez niego pływanie może okazać się mocno problematyczne. Kolejnym istotnym sprzętem jest leash - smycz, która połączy Cię z deską. Jeśli zdecydujesz się na pompowaną deskę, oczywiście przyda się także pompka.

Korzystanie ze sprzętu ochronnego, takiego jak Kask czy Kamizelka Ratunkowa, na niektórych zbiornikach wodnych jest wręcz obowiązkowe. Jeśli pływasz w chłodniejszych wodach, być może warto byś zaopatrzył się również w Piankę do Pływania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pływania na SUP, sprawdź nasz artykuł i poradnik wideo Kupowanie Deski SUP.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki