×
Menu

Rolki Freeskate

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Średnica koła

Warto wiedzieć

Czym są rolki Freeskate?

Rolki Freeskate, nazywane również rolkami Freestyle lub Urban, są bardzo wszechstronnymi rolkami przeznaczonymi do użytku w środowisku miejskim. Ich konstrukcja jest sztywniejsza i bardziej wytrzymała niż w tradycyjnych rolkach fitness. Posiadają one but z wysoką cholewką, twardą skorupę oraz krótką ramę, dzięki czemu zapewniają optymalne wsparcie okolicom kostki oraz świetną zwrotność niezbędną przy pokonywaniu ostrych zakrętów.

Rolki freeskate są wyposażone w lekkie i wytrzymałe aluminiowe ramy oraz występują w wariantach z trzema lub czterema kółkami. Możesz wybrać rolki freestyle z mniejszymi lub większymi kółkami, w zależności od swoich potrzeb i charakterystyki miejsca, w jakim zwykle jeździsz.

Zanim zamówisz swoją parę rolek freestyle, nie zapomnij dokładnie sprawdzić tabeli rozmiarów dostępnej w opisie produktu. Każdy producent przygotowuje buty w nieco odmienny sposób, dlatego może dochodzić do różnic w rekomendowanych rozmiarach.

Wybór właściwych rolek Freeskate

Jak wspominaliśmy - to, jakie rolki powinieneś wybrać, zależy od Twojego stylu jazdy oraz od miejsca, w którym będziesz ich używał. Freestyle można podzielić z grubsza na dwa główne nurty: slalom i urban.

Slalom uprawia się zwykle na gładkich powierzchniach. Charakterystyczna jest dla niego jazda między pachołkami, wykonywanie ostrych skrętów i skoków. Typowe rozmiary kółek do slalomu freeskate to 80-84 mm. Zapewniają one optymalną mobilność i sprawne przyspieszanie.

Urban to coś dla tych, którzy chcą szybko przemieszczać się po mieście. Do tego stylu właściwe są większe kółka o średnicy 90-125 mm. Większe kółka to mniejsza responsywność, lecz lepsze dostosowanie do różnych nawierzchni. Z łatwością poradzą sobie np. z drobną kostką brukową czy kępkami trawy.

Chcesz się dowiedzieć więcej o rolkach Freeskate? Sprawdź nasz Poradnik Kupowania Rolek Freeskate.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki