×
Menu

Rolki Freeskate

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar buta
Średnica koła
Poziom umiejętności

Warto wiedzieć

Czym są rolki Freeskate?

Rolki Freeskate, nazywane również rolkami Freestyle lub Urban, są bardzo wszechstronnymi rolkami przeznaczonymi do użytku w środowisku miejskim. Ich konstrukcja jest sztywniejsza i bardziej wytrzymała niż w tradycyjnych rolkach fitness. Posiadają one but z wysoką cholewką, twardą skorupę oraz krótką ramę, dzięki czemu zapewniają optymalne wsparcie okolicom kostki oraz świetną zwrotność niezbędną przy pokonywaniu ostrych zakrętów.

Rolki freeskate są wyposażone w lekkie i wytrzymałe aluminiowe ramy oraz występują w wariantach z trzema lub czterema kółkami. Możesz wybrać rolki freestyle z mniejszymi lub większymi kółkami, w zależności od swoich potrzeb i charakterystyki miejsca, w jakim zwykle jeździsz.

Zanim zamówisz swoją parę rolek freestyle, nie zapomnij dokładnie sprawdzić tabeli rozmiarów dostępnej w opisie produktu. Każdy producent przygotowuje buty w nieco odmienny sposób, dlatego może dochodzić do różnic w rekomendowanych rozmiarach.

Wybór właściwych rolek Freeskate

Jak wspominaliśmy - to, jakie rolki powinieneś wybrać, zależy od Twojego stylu jazdy oraz od miejsca, w którym będziesz ich używał. Freestyle można podzielić z grubsza na dwa główne nurty: slalom i urban.

Slalom uprawia się zwykle na gładkich powierzchniach. Charakterystyczna jest dla niego jazda między pachołkami, wykonywanie ostrych skrętów i skoków. Typowe rozmiary kółek do slalomu freeskate to 80-84 mm. Zapewniają one optymalną mobilność i sprawne przyspieszanie.

Urban to coś dla tych, którzy chcą szybko przemieszczać się po mieście. Do tego stylu właściwe są większe kółka o średnicy 90-125 mm. Większe kółka to mniejsza responsywność, lecz lepsze dostosowanie do różnych nawierzchni. Z łatwością poradzą sobie np. z drobną kostką brukową czy kępkami trawy.

Chcesz się dowiedzieć więcej o rolkach Freeskate? Sprawdź nasz Poradnik Kupowania Rolek Freeskate.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki