MENU
×

Łożyska do Longboardu

  Filtr
Marki
Klasyfikacja i dokładność łożysk
Rodzaj łożysk
Smar
Spacers

Znajdziesz tu naszą ofertę łożysk do longboardów. Szeroka oferta łożysk sprawia, że zawsze znajdziesz to, czego szukasz, bez względu na to czy potrzebujesz łożysk ABEC-3 czy ABEC-9.
Łożyska longboardowe mogą być jedną z najmniejszych części w longboardzie. Jednakże łożyska są jedną z najważniejszych części w longboardzie. Ta mała część sprawia, że kółka się kręcą i jazda na desce jest płynna.

ABEC wytłumaczony

Niektóre z łożysk do longboardów, jakie znajdziesz w tej kategorii, posiada oznaczenie ABEC. Im wyższe oznaczenie, tym szybsze łożysko. Lecz im wyższy numer tym mniejsza wytrzymałość. Z tego powodu musisz mieć na uwadze rodzaj jazdy na longboardzie, gdy wybierasz łożyska.
Niektóre z łożysk do longboardu, jakie tu znajdziesz, nie posiadają oznaczenia ABEC, lecz nie oznacza to słabej jakości, wręcz przeciwnie!

Utrzymaj je przy życiu!

Gdy szukasz łożysk do longboardu, to warto również pomyśleć o tulejkach, jeśli nie są dołączone do kupowanych łożysk.
Tak, tulejki mogą wyglądać jak "małe metalowe rurki", ale spełniają ważną rolę - utrzymują przy życiu Twoje łożyska do longboardu!

A więc co tak naprawdę robią tulejki? Tulejki utrzymują w miejscu łożyska longboardowe wewnątrz kółka. Ponadto, zapobiegają zgnieceniu łożysk w trakcie dokręcania śruby.

Mamy w ofercie tulejki w różnych rozmiarach. Często spotykanym rozmiarem tulejek longboardowych jest 10 mm. Sprawdź naszą ofertę tulejek tutaj.

';