×
Menu

Race BMX

  Filtr
Marki
Rozmiar ramy
Średnica koła
Materiał widelca
Poziom umiejętności

Warto wiedzieć

Nazwa BMX to skrót od wyrazów Bicycle Motocross i jak sama nazwa wskazuje, sport ten ma swoje korzenie w wyścigach motocyklowych. Race BMX to dyscyplina sportowa, która jest bardzo podobna do wyścigów motocyklowych (motocross). Sport ten powstał w latach 70', jednak na początku riderzy używali zwykłych rowerów. Po krótkim czasie wyścigi stały się tak popularne, że producenci rowerów zaczęli projektować rowery BMX, zaprojektowane specjalnie do jazdy dirt track. Nowe, ulepszone rowery były przede wszystkim bardziej wytrzymałe.

BMX Racing

Najbardziej popularnym rozmiarem rowerów BMX Racing to rozmiar 20’’. Na rynku istnieją jednak również inne rozmiary BMX Racing, na przykład te stworzone z myślą o dzieciach. Rama roweru Racing BMX jest znacząco lżejsza od ramy Freestyle BMX, ponieważ zrobiona jest z aluminium, zamiast ze stali. Rowery te są głównie zaprojektowane z naciskiem na szybkość i wytrzymałość, ze względu na obciążenia, jakie powstają przy skokach. Race BMX to oczywiście idealne rowery do jazdy racing, jednak nadają się również do codziennej jazdy po mieście. Wybierając ten rower, będziesz posiadać narzędzie do jazdy ekstremalnej, jak również jazdy codziennej.

Wyścigi Race BMX

W wyścigach BMX startuje ośmiu zawodników. Jeżdżą oni na specjalnie przygotowanym torze (dirt track), na którym znajdują się wyskoki i zakręty. Celem wyścigu jest pokonanie wszystkich przeszkód jak najszybciej, a sam wyścig trwa około 30 sekund. Tor, po którym jeżdżą zawodnicy, posiada serię wyskoków i zakrętów, każdy ze specjalnym designem i nazwą. Dodatkowo na początku toru znajduje się wzniesienie, które jest pierwszym pagórkiem na torze, gdzie zdobywa się prędkość na całą długość trasy.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki