×
Menu

BMX Rower Freestyle

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica koła
Długość ramy
Wysokość kierownicy
Piasta
Hamulec BMX Dołączony
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 3

Warto wiedzieć

Rowery BMX Wyczynowe

BMX Wyczynowy (Freestyle BMX) to kreatywny sport, w którym skupiasz się na wykonywaniu trików i sztuczek. Możesz wykorzystywać różne rodzaje przeszkód podczas jazdy czy też wykonywać triki na płaskiej nawierzchni.

W tej kategorii znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do jazdy wyczynowej BMX. Posiadamy szeroki wybór części do BMX, gdy planujesz naprawę lub zamianę części w rowerze freestyle BMX. Jeśli szukasz nowego roweru, mamy w ofercie wiele kompletnych BMX od najlepszych firm na rynku.

Freestyle BMX rozwinął się w połowie lat 70., kiedy to rowerzyści BMX zaczęli używać tych samych przeszkód i miejsc do jazdy co deskorolkarze.

Freestyle BMX to kilka dyscyplin, takich jak Dirt/Trail, Street, Park oraz Flatland. Nieważne, który rodzaj jazdy freestyle preferujesz, mamy kompletne BMX i części do rowerów BMX, które spełnią Twoje wymagania.

Street BMX

Możesz używać roweru Freestyle BMX w mieście w taki sam sposób, jak inni używają hulajnóg, deskorolek czy rolek inline. Typowymi przeszkodami w czasie jazdy ulicznej są schody, poręcze, rurki, murki i podobne.

Park BMX

Dobra opcja, jeśli preferujesz wykonywanie trików w skateparku. Rampy i rurki świetnie sprawdzają się podczas jazdy Freestyle BMX.

Flatland BMX

Flatland różni się od większości innych dyscyplin freestyle, polega na wykonywaniu trików i ewolucji na płaskiej nawierzchni, bez przeszkód. Bardzo ważna jest tu idealna równowaga i wysokie zdolności techniczne na rowerze. Rower Freestyle BMX musi być bardzo wytrzymały, gdyż rowerzysta często staje na różnych jego elementach - na pegach czy ramie. Jazda flatland łączy w sobie triki z elementami z breakdance'u, często traktowana jest jako pokaz artystyczny.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, poczytaj specyfikacje każdego z produktów w kategorii Freestyle BMX.

Trail/Dirt BMX

Jazda na specjalnie przygotowanym torze na zewnątrz oraz na przeszkodach usypanych z piachu/żwiru. Polega na skokach pomiędzy dwoma usypanymi rampami i wykonywaniu trików i ewolucji w powietrzu. Mimo że Trail i Dirt to bardzo podobne dyscypliny, są między nimi pewne różnice. Trail to odpowiednia płynność i wykonywanie zaawansowanych trików, natomiast Dirt to wyższe rampy, a wykonywane na nich ewolucje są bardziej ryzykowne.

SkatePro