MENU
×

Freestyle BMX Bikes

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica koła
Długość ramy
Wysokość kierownicy
Piasta

Freestyle BMX to jazda wyczynowa na rowerze specjalnie zaprojektowanym i przystosowanym do skoków, trików i ewolucji w powietrzu. Jest to sport kreatywny, możesz wykorzystywać różne rodzaje przeszkód podczas jazdy czy też wykonywać triki na płaskiej nawierzchni. Freestyle BMX rozwinął się z połowie lat 70-tych, kiedy to rowerzyści BMX zaczęli używać tych samych przeszkód i miejsc do jazdy co deskorolkarze.

Rodzaje i dyscypliny BMX

Freestyle BMX to kilka różnych dyscyplin, Dirt, Street, Park i Flatland.

Dirt BMX: Jazda na specjalnie przygotowanym torze na zewnątrz, oraz na przeszkodach usypanych z piachu/żwiru. Polega na skokach pomiędzy dwoma usypanymi rampami/wyskoczniami i wykonywaniu trików i ewolucji w powietrzu. Wyskocznie są bardzo wysokie a sam sport jest bardzo niebezpieczny. Jednym z najlepszych zawodników w Europie jest w tej chwili Polak - Dawid Godziek.

Street: BMX świetnie sprawdza się w mieście i to jedna z najpopularniejszych odmian jazdy na tym rowerze. Bez problemu można używać tych samych przestrzeni i przeskód co koledzy na deskorolce, rolkach czy hulajnodze. Typowymi przeskodzami w mieście są schody, poręcze, rurki, murki i podobne.

Park: Typowa jazda w profesjonalnym, zaprojektowanym skateparku. Rampy, rurki, quartery i inne przeszkody świetnie sprawdzają się podczas jazdy BMX.

Flatland: Dyscyplina wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, charakterystyczna dla BMX. Polega na wykonywaniu trików i ewolucji na płaskiej nawierzchni, bez przeszkód. Bardzo ważna jest tu idealna równowaga i wysokie zdolności techniczne na rowerze. Rower musi być bardzo wytrzymały, gdyż rwoerzysta często staje na różnych jego elementach - na pegach czy nawet na kole. Jazda flatland jest często traktowana jako pokaz artystyczny.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, poczytaj specyfikacje każdego z produktów w kategorii Freestyle BMX.

To learn more, you can read the product specifications of the different Freestyle BMX bikes.

';