×
Menu

Kupowanie systemu kompresji

System kompresji ogranicza luzy w Twojej hulajnodze, które z czasem zaczną pojawiać się po wykonywaniu wielu trików. Poza tym, system kompresji dba o to by Twoja kierownica lepiej obkręcała się przy barspin.

Pamiętaj: Istnieją równiez alternatywne systemy kompresji.

ICS

Inverted/Internal Compression System (ICS) może być używany w większości kierownic i widelców. Dostępny jest w różnych długościach. Zwróć uwagę by śruba (compression bolt) była pewnie przymocowana do gwiazdki (starnut).


HIC

Hidden Internal Compression (HIC) jest często używany w kierowniach, które mają większą wewnętrzną średnicę (np. 32mm)
Wkładka (shim) może być różnej długości i kształtu i może być zrobiona z różnych materiałów, plastiku bądź metalu.


SCS

Standard Compression System (SCS) to klamra (obejma) występująca w dwóch rozmiarach - standard i oversized. Przeważnie jest to standard, czyli 28mm pasująca do widelca lub oversized, dostępna w dwóch rozmiarach, standard 32mm i oversized 34,9mm, w zależności od szerokości kierownicy. Pamiętaj: Nie pasuje do kierownic z wcięciem, ponieważ klamra nie będzie miała się o co zaczepić. Możesz przyciąć swoją kierownicę, jednak wiąże się to z utrata gwarancji.


IHC

Internal Hidden Compression (IHC) jest często wbudowany w widelec. Pasuje do kierownic w rozmiarze standard, o wewnętrznej średnicy 28mm. W poniższym filmiku zobaczysz jak go zamontować.

PYTEL (PCS)

Sekretem tego systemu jest sama obejma. Zaciskając najpierw górną część obejmy, zmuszamy dolną część obejmy to ścisłego przylegania do steru. Siła podczas dokręcania kierowana jest w dół. Zobacz filmik by zobaczyć jak to działa.

TCS

System kompresji TCS posiada wszystkie zalety systemu kompresji HIC, a dodatkowo w przeciwieństwie do HIC nie wymaga specjalnych narzędzi. System kompresji TCS może być zaciśnięty wyłącznie przy użyciu rąk, stąd nazwa TCS (Toolness Compression System = system bez użycia narzędzi). Poniższy film obrazuje sposób montażu kompresji TCS.


Powrót do Składanie hulajnogi wyczynowej
Powrót do Wszystko o hulajnogach wyczynowych

Produkty

SkatePro