×
Menu

Trapezy do Kitesurfingu

  Filtr
Marki
Rozmiar
Rodzaj Uprzęży
Płeć

Trapez do kitesurfingu determinuje jakość Twoich surfingowych wrażeń

Jednym z najważniejszych elementów sprzętu kitesurfingowego jest trapez. Łączy on użytkownika z barem i przenosi energię generowaną przez latawiec na ciało surfera. Trapez musi być sztywny, solidny i wytrzymały, tak by radzić sobie z siłą wiatru i ruchów latawca.

Przy wyborze trapezu należy zwrócić uwagę na to, by był on pewnie i komfortowo dopasowany. Noszenie niewygodnego trapezu może popsuć Ci całą frajdę z pływania na kite. Każdy trapez posiada nieco inną rozmiarówkę, dlatego sprawdź tabelę rozmiarów dostępną przy każdym produkcie, by wybrać właściwy model. Trapezy występują zarówno w wersjach unisex, jak i w wersjach męskich i damskich, by zapewnić optymalne dopasowanie.

Trapezy Siedzące vs Trapezy Biodrowe

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć, jest wybór trapezu siedzącego albo biodrowego. Nie ma tutaj złych decyzji, jednak wybór może znacząco wpłynąć na Twoje wrażenia podczas pływania.

Trapez siedzący (SEAT)

To pierwotny rodzaj trapezów kitesurfingowych. Są nieco większe od biodrowych i posiadają specjalne paski, które oplatają się wokół nóg. Trapez jest umocowany niżej, przez co masz niższy środek ciężkości oraz niżej położony punkt ciągnięcia. To rozwiązania jest lepsze dla początkujących oraz lubiących pływać na długie dystanse kitesurferów.

trapez biodrowy (waist)

Trapezy biodrowe nie posiadają pasków na nogi oraz są osadzone wyżej na Twoim torsie. Zapewnia to większą swobodę ruchów i responsywność przy wykonywaniu skoków i trików. Są również wygodniejsze w noszeniu. Podczas korzystania z trapezu biodrowego trudniej jest utrzymać niski środek ciężkości, ale przy tym łatwiej jest zachować wyprostowaną postawę.

Chcesz dowiedzieć się więcej o sprzęcie, w który powinieneś się zaopatrzyć do pływania na kite? Sprawdź nasz Poradnik Zakupu Sprzętu do Kitesurfingu.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki