×
Menu

Trapez do kitesurfingu

  Filtr
Marki
Rozmiar
Rodzaj Uprzęży
Płeć

Trapez do kitesurfingu to kluczowy element

Trapez do kitesurfingu sprawia, że siła ciągnąca, którą wytwarza kite przechodzi przez środek twojego ciała, a nie jedynie przez ramiona.

Na rynku jest dostępnych kilka trapezów do kitesurfingu, a to, co wybierzesz, powinno pasować do twojego stylu jazdy i dopasowania wybranego trapezu. Musisz przeznaczyć odpowiednią ilość czasu na wybór trapezu do kitesurfingu. Niewygodny lub źle dopasowany trapez odbije się negatywnie na twoich osiągach.

Jaki trapez do kitesurfingu mam wybrać?

Dwa najpopularniejsze rodzaje trapezów do kitesurfingu to:

TRAPEZ SIEDZĄCY (Seat)

Ten rodzaj trapezu do kitesurfingu oferuje świetną stabilność dzięki specjalnej konstrukcji. Trapez siedzący otacza dolną część pleców i bioder oraz ma paski na nogi. Taki design daje niższy hak, a co za tym idzie niższy pnkt ciągnięcia kite'a, co przekłada się na większą stabilność i wyższy poziom komfortu ułatwiające naukę kitesurfingu. Trapez siedzący to nie tylko świetny wybór dla początkujących, ale i dla osób, którym doskierają problemu i bóle pleców.

Wielu kitesurferów nie chce używać trapezów siedzących gdy już nauczą się kitesurfingu, więc możesz rozważyć, czy chcesz inwestować w ten rodzaj trapezu, czy wolisz innycg. Co więcej powinieneś mieć na uwadze, że trapez siedzący ogranicza swobodę ruchu w porównaniu do innych trapezów.

TRAPEZ BIODROWY (Waist)

Ten rodzaj trapezu do kitesurfingu otacza twoją talię. W przeciwieństwie do trapezu siedzącego nie posiada pasków na nogi, a hak znajduje się wyżej. Taka konstrukcja zapewnia świetną mobilność nóg i torsu, a wyższa pozycja zaczepinia ułatwia podpinanie i odpinanie się. Dlatego też większość kitesurferów stosujących styl freestyle i wake używa trapezu biodrowego. Jeśli wybierzesz trapez biodrowy, musisz być świadom tego, że wymaga od użytkowanika o wiele większego napięcia całego ciała, co oznacza, że musisz używać mięśni głębokich i mięśni brzucha. Co więcej, ten rodzaj trapezu może wywierać swoje piętno na żebrach.

Nie ma znaczenia, jakie rozwiązanie wybierzesz - oferujemy świetny asortyment różnych modeli od różnych firm. Od modeli przyjaznych cenowo, które pomogą ci wyczuć wodę, po modele bogate w wiele rozwiązań technicznych zapewniających dodatkowy komfort, wsparcie i wygodę osobom, które żyją na desce.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do zespołu Obsługi Klienta.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki