×
Menu

Wiosło SUP

Warto wiedzieć

Wiosło - Twoja "kierownica" do SUP

Nawet jeśli kupisz najlepszą deskę SUP na świecie, bez odpowiedniego wiosła jej potencjał jest znaczenie ograniczony. Można śmiało stwierdzić, że dobre wiosło SUP zdecydowanie ułatwia pływanie na desce. W zależności od twoich potrzeb „praca”, która musisz wykonać, może się różnić.

Jeśli wybierasz się na wycieczkę po płaskiej wodzie tzw. flaucie, to twoim celem będzie znalezienie czegoś lekkiego, z odpowiednim kątem i powierzchnią wiosła. Jeśli tego właśnie szukasz, to na pewno ten wybór spełni twoje oczekiwania.

Jeśli posiadasz wspólną deskę, której używa cała twoja rodzina bądź znajomi to prawdopodobnie będziesz potrzebował wiosła SUP, które jest regulowane i bardzo trwałe.

Z jakiego materiału powinno być wykonane wiosło SUP?

Podobnie jak większość sprzętu do surfingu, wiosła SUP są produkowane z różnych materiałów.

Zaletą wiosła wykonanego z włókna węglowego jest jego wydajność i trwałość. Wiosła zrobione z włókna węglowego są produkowane z niezmienną długością, jak i w wersji regulowanej. Jeśli twoim celem jest minimalizacja wagi, wiosło to ze stałą długością będzie dla Ciebie idealnym wyborem.

Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, to powinieneś zdecydować się na wiosło SUP z aluminium.

Wiosło drewniane jest zazwyczaj jednoczęściowe, dzięki czemu posiada klasyczny wygląd i lżejszy design. Wiosło drewniane SUP może kosztować cię trochę więcej, ale jest bardzo stylowe i często jest używane jako dekoracja na ścianie.

Wiosło wykonane z włókna szklanego będzie doskonałym wyborem, jeśli szukasz połączenia przyzwoitej ceny z dobra wydajnością. Uniwersalny i lekki materiał.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki