×
Menu

Wiosła SUP

  Filtr
Marki

Warto wiedzieć

Wiosło SUP na Twoje wodne przygody

Wiosło do deski SUP to element niezbędny, żeby się przemieszczać, skutecznie utrzymywać równowagę i sterować swoją deską SUP. Potrzebne Ci jest tylko jedno wiosło, a dobór jego odpowiedniej długości oraz opanowanie techniki sprawią, ze nie będziesz miał problemu z pływaniem. Przy zakupie nowego wiosła do deski SUP powinieneś zwrócić uwagę na kilka czynników, a przede wszystkim na jego długość. Poniżej znajdziesz porady, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Jaki rozmiar wiosła SUP wybrać?

Właściwa długość wiosła SUP jest zależna od tego, jaki typ paddleboardingu zamierzasz uprawiać. Najczęściej miłośnicy SUP pływają rekreacyjnie - w takiej sytuacji optymalna długość wiosła powinna być ok. 20 cm większa niż wzrost użytkownika. Ci, którzy lubią surfować na desce SUP powinni z kolei wybrać nieco krótsze wiosło. Z kolei zawodnicy, którzy biorą udział w wyścigach, z reguły decydują się na dłuższe modele.

Regulowane wiosło SUP to idealny wybór, jeśli pływasz rekreacyjnie lub jeśli z deski korzysta więcej niż jedna osoba. Wiosło bez problemu w ciągu kilku sekund dopasujesz do wzrostu niższej lub wyższej osoby w zależności od potrzeby.

Oprócz długości istotny jest również materiał, z którego wykonane jest wiosło. Ma on znaczący wpływ na wydajność deski, ale również na jego cenę. Początkujący wybierają najczęściej przystępne cenowo wiosła aluminiowe, bardziej doświadczeni użytkownicy i profesjonalni zawodnicy częściej decydują się za to na konstrukcje z włókna węglowego lub drewna.

Innym ważnym elementem wyposażenia każdego paddleboardera jest leash, czyli smycz, która zapobiega zgubieniu sprzętu w przypadku upadku z deski. Każdy miłośnik SUP powinien mieć ją przy sobie. Sprawdź naszą ofertę tutaj - Leashe SUP.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki