×
Menu

Wiązania Wakeboard

  Filtr
Marki
Rozmiar buta

Czym są Wiązania Wakeboard?

Wiązania wakeboard, nazywane również po prostu butami wakeboard, to część, która odpowiada za połączenie Twoich stóp z deską. Mają one duży wpływ na to, jak czujesz się na wodzie, więc ważne jest, by dobrze je dobrać. Kiedy kupujesz buty na wakeboard, kluczowymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę, są flex, rozmiar i kompatybilność z posiadaną deską.

Jakie Wiązania Wakeboard powinienem kupić?

Wiązania wakeboard różnią się od siebie flexem i systemem mocowania. Wybór właściwego buta zależy w dużej mierze od Twojego stylu jazdy. Właściwy dobór flexu jest bardzo istotny. Sztywne buty są optymalne dla riderów, którzy oczekują skutecznej stabilizacji kostki, równowagi i szybkości. Wiązania z mniejszym flexem pozwalają z kolei na większą swobodę ruchów i mobilność. Ogółem - wiązania przeznaczone dla początkujących są na ogół miększe od modeli przeznaczonych dla zaawansowanych użytkowników.

Przez system mocowania rozumie się sposób, w jaki wiązanie jest zapinane i sznurowane. Buty mogą odsłaniać lub zakrywać palce, być zapinane za pomocą rzepów, systemu BOA lub gumowych pasków. System sznurowania to kwestia indywidualnych preferencji. Buty z odsłoniętymi palcami są na ogół bardziej elastyczne i przewiewne. Zamknięte buty oferują z kolei lepsze dopasowanie, które usprawnia kontrolę i responsywność deski.

Wiązania Wakeboard - jaki rozmiar wybrać?

Twoje buty powinny być dobrze dopasowane, tak by pięta się nie ruszała. Nie mogą być jednak za ciasne i powodować dyskomfortu. Zmierz długość stopy, by dobrać odpowiedni rozmiar. Jeśli chciałbyś jednak wybrać rozmiar butów i wiązań wakeboard, bazując tylko na używanym przez Ciebie na co dzień rozmiarze buta, polecamy wybór rozmiaru o pół niższego. Niektórzy riderzy korzystają z termoformowalnych linerów, które umożliwiają jeszcze precyzyjniejsze dopasowanie.

Szukasz innego sprzętu do wakeboardingu? Sprawdź naszą ofertę Wakeboardów i Sprzętu do Wakeboardingu.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki