×
Menu

Wiązania - Narty wodne

  Filtr
Kolory
Marki

Poszukujesz nowych wiązań, aby zoptymalizować jazdę na nartach wodnych? A może chcesz kupić pierwsze wiązania do nart wodnych? U nas znajdziesz idealne wiązania, bez względu na Twój poziom zaawansowania.

Istnieje wiele różnych wiązań do narty wodnych. Wiele osób uważa, że niektóre z nich lepiej chronią przed urazami, inne zaś wręcz przeciwnie. Wyróżniamy trzy typy wiązań do nart wodnych: wysokie, oplatające stopę do przodu; wysokie, podwójnie oplatające stopę; regulowane wiązania.

Wiązania oplatające od przodu (front high-wrap) posiadają płytę rear toe. To niezwykle uniwersalne wiązania, które sprawdzą się świetnie w przypadku wielu narciarzy jeżdżących na tych samych nartach. To dobry wybór dla początkujących.

Wiązania podwójnie oplatające (double high-wrap) są znane jako wiązania customowe. Te wiązania do nart wodnych zapewniają lepszą kontrolę i osiągi, ale nie nadają się dla wielu narciarzy jeżdżących na tych samych nartach. Są świetna dla zaawansowanych narciarzy i ekspertów.

Regulowane wiązania można, jak sama nazwa wskazuje, dopasować do potrzeb każdego użytkownika. Te wiązania do nart wodnych zapewniają najlepszą kontrolę i sprawiają, że radzisz sobie lepiej na otwartych wodach. Są drogie, ale warto za nie zapłacić. Przypadną do gustu użytkownikom na każdym poziomie.

Materiały, których używa się do produkcji wiązań do nart wodnych

Wiązania do nart wodnych wykonuje się głównie z dwóch materiałów: tradycyjnej gumy i pianki EVA. Wiązania do nart wodnych wykonane z gumy są świetne dla początkujących, bo zapewniają miękkie i wygodne dopasowanie, które daje doskonałą kontrolę nad nartami.

Wiązania z pianki EVA są odrobinę sztywniejsze, a dzięki temu dają narciarzowi wodnemu lepszą kontrolę nad krawędziami podczas jazdy. Dlatego są lepsze dla użytkowników, którzy mają już większe doświadczenie. Mimo tego początkujący również mogą używać wiązań z pianki EVA, ale mogą mieć problem z zapanowaniem nad torem jazdy, bo wiązania są o wiele sztywniejsze.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki