×
Menu

Sprzęt do Kitesurfingu

Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Błyskawicznie napraw swój kite

Kitesurfing to bardzo szybki, intensywny i wymagający sport wodny. Mimo iż sprzęt do kitesurfingu produkowany jest z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów, prędzej czy później nadejdzie moment, że będziesz zmuszony do wymiany zużytych elementów. Zawsze warto mieć przy sobie zapasowy sprzęt i części zamienne, gdyby okazało się, że coś uległo uszkodzeniu i musisz dokonać szybkiej naprawy.

Typowe akcesoria do kitesurfingu, które znajdziesz w tej kategorii, to m.in. balony/tuby i włókna wzmacniające. Warto mieć przy sobie również zapasowy zawór. Każdy zawór po pewnym czasie ulegnie zużyciu i się rozszczelni, dlatego dobrze jest mieć zapasową sztukę.

Niektóre marki oferują również kompletne zestawy naprawcze, które zawierają wszystko, czego mógłbyś potrzebować do naprawy swojego kite'a.

Jak działa Pompka do Kite'a?

Choć nie jest to najbardziej przyjemna czynność, każdy kitesurfer przed wejściem do wody musi napompować swój latawiec. Największą popularnością cieszą się wciąż pompki ręczne - wiele z nich pozwala jednak przełączać się między dwoma trybami pompowania, dzięki czemu możesz pompować duże ilości powietrza pod niskim ciśnieniem albo mniejsze ilości powietrza o wyższym ciśnieniu.

Innym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest obecność wskaźnika ciśnienia, który pozwoli Ci sprawdzić, do ilu barów pompujesz swój latawiec. Wiele pompek posiada po kilka różnych końcówek, ale upewnij się, że w zestawie jest też taka, która będzie pasowała zaworów w Twoim kite.

Jeśli szukasz czegoś do przechowywania sprzętu, praktycznym sposobem może być zaopatrzenie się w Torbę Surfingową.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki