×
Menu

Pompowane deski SUP

  Filtr
Kolory
Marki
Długość
Akywność SUP
Waga Użytkownika

Warto wiedzieć

Czym jest Stand-Up Paddleboarding?

Stand-up paddleboarding, w skrócie SUP, to gwarantujący mnóstwo frajdy sposób na przemieszczanie się po wodzie, będący równocześnie świetnym treningiem dla całego ciała. Stojąca pozycja na desce daje Ci dobry ogląd na to, co dzieje się dokoła i pod wodą. Sport ten jest łatwy w nauce i można go trenować nawet na niewielkich falach do surfowania.

Z czego wykonane są deski SUP?

Istnieją dwa rodzaje desek SUP - sztywne i pompowane. Sztywne deski, nazywane po prostu deskami SUP, wykonane są z piankowego rdzenia pokrytego z zewnątrz warstwą włókna szklanego, karbonu lub plastiku. Deski pompowane, nazywane również deskami iSUP (skrót od inflatable stand-up paddle board), w miejsce piankowego rdzenia posiadają wypełnianą powietrzem komorę, odpowiadającą za unoszenie się na wodzie i stabilność. Pompowane deski SUP są świetnym wyborem dla początkujących i rekreacyjnych użytkowników, ponieważ nie zajmują tak dużo miejsca jak tradycyjne, sztywne deski.

Wybór właściwej pompowanej deski

To, jaką pompowaną deskę SUP powinieneś wybrać, zależy od Twojego stylu jazdy oraz wagi. Bardzo ważne jest, byś zwrócił uwagę zwłaszcza na długość i szerokość deski. Krótkie deski o długości poniżej 3 m są bardzo zwrotne i świetnie nadadzą się dla dzieci. Średniej długości deski (do ok. 3,5 m) będą odpowiednie dla początkujących i rekreacyjnych wioślarzy. Długie deski SUP docenią z kolei miłośnicy wyścigów i touringu.

Szerokość pompowanych desek SUP zamyka się zwykle w zakresie 63-91 cm. Szersze deski będą odpowiednie dla nieco "większych" użytkowników lub takich, którzy chcą na swoją deską zabrać nieco bagażu. Wąskie deski docenią mniejsi wioślarze oraz Ci, którym zależy na szybkości.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat paddleboardingu i desek SUP? Sprawdź nasz poradnik Kupowanie Deski SUP.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki