×
MENU

Wakeboard

  Filtr
Marki
Rozmiar
Płeć
Styl Jazdy
Umiejętności
Sugerowana waga użytkownika

Warto wiedzieć

Pobudka... czas na wakeboarding

W wakeboardingu jesteś ciągnięty za motorówką, surfujesz po wodzie z prędkością 30-40 km/h i wykonujesz triki. Brzmi ja dobra zabawa? Bo tak jest. Ważnym czynnikiem, zapewniającym dobrą zabawę na wodzie, jest wybór deski wakeboardowej, odpowiedniej do poziomu umiejętności i stylu jazdy.

rozmiar DESKI Wakeboard

Wszystkie wakeboardy, jakie znajdziesz w tej kategorii, w opisie posiadają podane wymiary. Jest to ważne, gdyż rozmiar wakeboardu zależy od twojej wagi i rodzaju surfingu, jaki preferujesz. Jeśli zdecydujesz się na nieodpowiednią deskę, to możesz skończyć ze sprzętem, oferującym zbyt mała wyporność. Trzeba pamiętać, że są osoby, preferujące krótsze lub dłuższe deski wakeboardowe.

  • Krótkie wakeboardy: z reguły krótsze wakeboardy są wolniejsze i wymagają więcej energii. Niektórzy zawodnicy wybierają krótsze deski, gdyż są łatwiejsze do wykonywania spinów i kontrolowania w trakcie flipów i skoków. Miej na uwadze, że krótszy wakeboard jest trudniejszy przy lądowaniu.
  • Długie wakeboardy: zaletą wyboru dłuższej deski wakeboardowej jest to, że zazwyczaj łatwiej się na niej pływa i uczy. Dłuższa deska wymaga cięższej pracy w powietrzu, lecz dodatkowy wysiłek jest opłacalny, ponieważ masz więcej kontroli, dzięki czemu długie wakeboardy są świetne do nauki trików.

W tej kategorii znajdziesz sprzęt do wakeboardingu od takich firm, jak Slingshot, Liquid Force, Ion oraz Mystic.