×
Menu

Wakeboard

  Filtr
Marki
Rozmiar
Długość
Płeć
Styl Jazdy

Warto wiedzieć

Pobudka... czas na wakeboarding

W wakeboardingu możesz być ciągnięty za motorówką i wykonywać triki na fali lub robić je na wakeboardzie w parku wodnym. Masz wrażenie, że to dobra zabawa? I masz rację! Klucz do dobrej zabawy podczas wakesurfingu na wodzie stanowi wybór właściwej deski do wakeboardingu, dopasowanej do Twojego poziomu umiejętności i stylu jazdy.

Krótki wakeboard a długi wakeboard

Wszystkie wakeboardy, jakie znajdziesz w tej kategorii, mają podane w opisie wymiary. To ważne, gdyż rozmiar wakeboardu musi być dopasowany do Twojej wagi i preferowanego rodzaju surfingu. Jeśli zdecydujesz się na nieodpowiednią deskę, to możesz skończyć ze sprzętem oferującym zbyt mała wyporność. Trzeba pamiętać, że są osoby, które wolą krótsze lub dłuższe deski wakeboardowe.

  • Krótkie wakeboardy: z reguły krótsze wakeboardy są wolniejsze i wymagają włożenia większej ilości energii, aby poprowadzić je po wodzie. Niektórzy zawodnicy wybierają krótsze deski, bo łatwiej wykonuje się na nich spiny i kontroluje w trakcie flipów i skoków. Pamiętaj, że krótszy wakeboard utrudnia lądowanie.
  • Długie wakeboardy: zaletą dłuższej deski wakeboardowej jest to, że zazwyczaj łatwiej się na niej pływa i uczy. Dłuższa deska wymaga cięższej pracy w powietrzu, lecz dodatkowy wysiłek jest opłacalny, ponieważ masz więcej kontroli. Dzięki temu długie wakeboardy są świetne do nauki trików.
SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki