×
Menu

Części do Wakeboardu

  Filtr
Marki

Warto wiedzieć

Sprzęt do wakeboardu, który pozwoli Ci zmodyfikować Twoją deskę

Chociaż nie masz możliwości regulacji takich czynników jak flex czy długość deski, możesz dodać do swojego wakeboardu pewne elementy, które znacząco wpłyną na Twój styl jazdy. Najpopularniejszym akcesorium, które może odmienić Twoje odczucia podczas pływania, są bez wątpienia finy wakeboardowe. To swego rodzaju stateczniki, które montuje się do spodu deski. Występują w wielu wariantach kształtu i rozmiaru.

Akcesoria do wakeboardu, takie jak zapasowe śruby i nakrętki, zawsze warto mieć przy sobie, na wypadek gdyby wymagały nagłej wymiany. Z czasem nakrętki w wiązaniach wakeboardowych na pewno się poluzują i mogą się zgubić podczas sesji na wodzie. Posiadaniu kilku w zapasie pozwoli Ci spędzić więcej czasu w wodzie. W tej kategorii najdziesz również linki do wakeboardu o różnej długości.

Czy powinienem korzystać z finów na wakeboardzie?

Deska wakeboardowa może zachowywać się w zupełnie odmienny sposób, w zależności od tego, czy zamontujemy do niej stateczniki, czy nie. Finy, określane również jako płetwy wakeboardowe, gwarantują lepszą kontrolę nad deską. Tną taflę wody jak ostrza, zapewniając Ci większą przyczepność podczas skręcania i balansowania. Dlatego też poleca się je zwłaszcza początkującym wakeboarderom, którzy dopiero opanowują podstawy. Jazda bez finów daje z kolei znacznie większe możliwości, większą frajdę i umożliwia wykonywanie znacznie większej ilości trików. Z niektórych przeszkód w wake parkach, takich jak kickery, boxy i raile, można korzystać jedynie bez finów.

Pamiętaj, by zadbać również o swoje bezpieczeństwo podczas pływania na wakeboardzie. Sprawdź oferowany przez nas Sprzęt Ochronny do Sportów Wodnych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki