×
Menu

Deski kite

  Filtr
Marki
Długość
Styl Jazdy

Warto wiedzieć

Stój twardo na wodzie - kup odpowiednią deskę do kite'a

Znalezienie odpowiedniej deski kitesurfingowej jest kluczowe, jeśli chodzi o późniejsze doświadczenie i doznania podczas surfowania. Deski surfingowe produkowane są w różnych kształtach i rozmiarach. Na naszej stronie możesz znaleźć dwa najpopularniejsze kształty dla desek kitesurfingowych, które spełniają swoje podstawowe cele.

Deski Kite "Twin Tip" - Dwukierunkowe

Design tych desek został zainspirowany budową desek snowboardowych. Dzięki dwukierunkowej budowie deska doskonale nadaje się do freestyle'u, skakania i zabawy na falach.

Deska jest bardzo cienka i dlatego nie jest w stanie samoistnie unosić się na powierzchni wody. Stopy surfera są przymocowane do deski kitesurfingowej, więc nie musisz się martwić, że ześlizgniesz się z niej. Jest to najpopularniejsza konstrukcja spośród wszystkich desek kitesurfingowych.

Deski "directional" kierunkowe

Budowa kierunkowych desek kitesurfingowych została zainspirowana ze świata surfingu. Deska do kitesurfingu jest bardzo podobna do klasycznej deski surfingowej i jest przeciwieństwem dwukierunkowej desce — stopy nie są przymocowane do deski. Kształt deski i brak strapów sprawia, że jest ona trudna do kontrolowania na wodzie, ale gdy już ją opanujesz, to jest to deska, która świetnie nadaje się do surfowania na falach.

Jeśli nosisz się z zamiarem kupna swojej pierwszej deski kitesurfingowej, zalecamy zapisać się na kurs weekendowy pod okiem doświadczonego instruktora, który nauczy cię podstaw i odpowiednich technik. Na pewno, nie pożałujesz pieniędzy, które wydałeś na kurs. Dzięki pomocy instruktora zaczniesz szybciej chwytać podstawy kitesurfingu, a Twoja droga do sukcesu będzie krótsza i mniej wyboista :)

Dodatkową wskazówką, jeśli chodzi o szlifowanie kitesurfingowych skillsów jest trenowanie z latawcem na plaży. Jeśli nauczysz się opanowywać podstawowy sterowania latawcem na lądzie, to na pewno zaoszczędzisz wiele czasu, jak i unikniesz późniejszych niepowodzeń na wodzie.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki