×
Menu

Pady i strapy do kite'a

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Styl Jazdy

Lepiej wybrać wiązania do kitesurf czy pady i footstrapy?

Oto pytanie, które w którymś momencie swojej kariery zadaje sobie każdy kiteboarder. Właściwie to bardzo dobre pytanie, który wymaga przemyślenia kilku rzeczy, bo każdy wybór ma swoje plusy i minusy.

Kiteboarding jest zainspirowany wakeboardingiem i w wielu aspektach jest podobny do tego sportu. Ale jest również między nimi ogromna różnica. Być może kiedyś na plaży widziałeś deskę z zamontowanymi wakeboardowymi wiązaniami i butami. Chociaż wielu użytkowników preferuje rzepy, to wielu jest również ciekawych i przerzuca się na "oryginalny" setup zainspirowany wakeboardingiem.

Jeśli spojrzymy na najlepszych zawodników na świecie, jak np. Youri Zoon, Alex Pastor, czy Alberto Rondina, to zobaczymy, że używają oni wiązań i butów.

Wiązania do kitesurfingu - trochę trudniejsze

Używanie wiązań do kitesurfu i butów może być odrobinę trudniejsze od używania pasków do kiteboardu, ale kiedy już się do nich przyzwyczaisz i nauczysz się ich używać, to będziesz mógł jeździć z większą mocą i stylem niż kiedykolwiek wcześniej.

Podsumowując: Początkujący powinni wybrać rzepy do kiteboardu i używać ich póki nie opanują podstaw jazdy, a jeśli przypadną im do gustu mogą używać ich dalej. Beż problemu można wspiąć się na doskonały poziom używając rzepów. Kiedy będziesz miał większe doświadczenie i będziesz chciał np. wypróbować nowy setup, to warto spróbować jazdy z wiązaniami do kiteboardu.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki