×
Menu

Latawce kite

  Filtr
Marki
Rozmiar
Styl Jazdy

Warto wiedzieć

Latawiec kite: Siła napędowa kitesurfingu

Wyobraź sobie gorący bezchmurny dzień spędzany na plaży. Nagle dostrzegasz kitesurfera, który przemyka obok ciebie, unosząc się na powierzchni wody, wykorzystując naturalną siłę natury, czyli wiatr. Po chwili latawiec kitesurfingowy podnosi surfera 5 metrów w górę i BAM!
Właśnie uświadomiłeś sobie, jak ekscytującym sportem jest kitesurfing i załapałeś bakcyla!

Istotną częścią kitesurfingowej konfiguracji jest latawiec. Latawiec kitesurfingowy jest odpowiedzialny za dobry ciąg i dlatego też ważne jest, aby wybrać latawiec odpowiedni do twoich potrzeb. Pamiętnej jednak, że każdy latawiec jest do opanowania!
Jeśli jesteś doświadczonym surferem, prawdopodobnie już wiesz, jakiego latawcu szukasz. Zależy to głównie od twojego stylu surfowania — fale, wake, freeride lub freestyle.

Jaki latawiec do kitesurfingu wybrać?


Podczas wyboru odpowiedniego latawca jest kilka rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę. Przede wszystkim dobra stabilność latawca jest kluczowa. Dodatkowo łagodna prędkość skrętu, dobre prowadzenie pod wiatr i zasięg jak możliwie największy.

Największym błędem popełnianym przez początkujących kitesurferów jest zbyt szybkie manewrowanie latawcem, które może podbić cię z podłoża w niekontrolowany sposób.

Nie zniechęcaj się początkowymi niepowodzeniami i że nie będziesz w stanie rozwijać się i robić postępów tak szybko z latawcem dla początkujących. Jeśli nie spędzasz na wodzie więcej niż 150 dni w roku, to nie powinieneś się ty faktem martwić. Po prostu nie będziesz w stanie wyrosnąć z tego latawca przez kilka kolejnych lat — będzie on cały czas odpowiedni dla Ciebie.

Jeśli chodzi o rozmiary latawca kite to, jest kilka rzeczy, którym warto przyjrzeć się bliżej i wziąć je pod uwagę, między innymi twoja waga, prędkość wiatru w okolicy gdzie będziesz surfować, a także rozmiar i tym twojej deski do kitesurfingu.

Jako początkujący kitesurfer prawdopodobnie kupujesz tylko jeden latawiec kite. W takim przypadku zalecamy zakup latawca, który obejmuje 70% zasięgu wiatru w obszarze, gdzie zamierzasz surfować.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki