MENU
×

Longboard Freeride / Freestyle

  Filtr
Marki
Truck type
Długość decku
Materiał decku
Dodatkowe materiały
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Longboardy freestyle oraz freeride

Na tej stronie znajdziesz wybór longboardów freestyle oraz freeride, świetnych do tricków i slide'ów. Wspólną cechą tych obu typów desek jest kształt decku. Jest symetryczny, czyli oba końce mają taki sam kształt.

Longboard freestyle - dodaj tricki do swojej jazdy

Celem jazdy freestyle jest wykonywanie tricków. Jeśli więc szukasz longboardu do czegoś więcej niż tylko jazda i przemieszczanie się, możesz wybrać longboard freestyle, aby dodać trochę tricków w czasie jazdy, jak manuale, hand spiny i różne skoki.

Freestyle jest często łączony z tańcem, co daje możliwość wykonywania wielu ciekawych kombinacji na desce.

deck i kółka FREESTYLE

Blat zazwyczaj ma kick z przodu i tyłu, aby umożliwić wykonywanie tricków. Deck w desce freestyle jest również bardziej sprężysty w porównaniu do decku freeride. Ta większa sprężystość daje lepsze odbicie, co przekłada się na większą dynamikę.

80-83A: twardość kółek znajduje się w przedziale miękkich do średnich. Jeśli chcesz używać longboardu freestyle do slide'ów, warto wybrać kółka o twardości 86A.

Longboard freeride - do slide'ów i tricków

W jeździe freeride celem jest wykonywanie slide'ów i tricków na płaskiej nawierzchni lub downhillu. Freeride jest dość podobny do jazdy downhill, lecz różni się większym naciskiem na wykonywanie tricków.

deck i kółka FREERIDE

Deck jest główną różnicą pomiędzy deską freeride i freestyle. Decki freeride są bardziej sztywne i szybciej reagują, gdyż nie mają takiego współczynnika odbicia jak decki freestyle. Dzięki temu są lepiej przystosowane do slide'ów.

Możliwe jest wykonywanie tricków i slide'ów na obu rodzajach longboardów. Jednakże, do jazdy downhill freeride warto wybrać longboard freeride, ponieważ elastyczny deck freestyle ma zwiększone ryzyko wpadnięcia w drgania przy szybszej jeździe.

83-86A: do jazdy downhill freeride najczęstsze jest używanie kółek o twardości 86A – im twardsze kółka tym łatwiej wykonywać slide'y. Opanowanie wykonywania slide'ów jest kluczowe przy jeździe downhill, gdzie musisz umieć kontrolować prędkość. Przy płaskich powierzchniach, gdzie prędkość nie jest zapewniana przez nachylenie trasy, warto wybrać bardziej miękkie kółka, które ułatwiają "pompowanie" w celu nabrania prędkości.

Sprawdź nasz ogromny wybór longbordów freestyle oraz freeride na tej stronie.

Przeczytaj nasz poradnik jak kupować longboard.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami.

';