×
Menu

Pegi Do Hulajnogi Wyczynowej

  Filtr
Kolory
Marki
Długość pegu
Materiał

Warto wiedzieć

Do czego służą pegi?

Pegi to cylindryczne elementy, które montuje się do kółek hulajnogi wyczynowej. Umożliwiają one wykonywanie różnego rodzaju grindów, stójek czy trików, które nie byłyby możliwe bez ich wykorzystania. Występują w wielu różnych rozmiarach oraz mogą być wykonane zarówno z metalu, jak i plastiku.

Jak używać pegów hulajnogowych?

Pegi do hulajnogi wyczynowej mogą być zamontowane po obu stronach przedniej i tylnej ośki hulajnogi. Większość riderów decyduje się jednak na zamontowanie dwóch pegów tylko po jednej stronie - tej, na której łatwiej im robić triki.

By grindować na railach czy murkach, musisz najpierw podskoczyć i wylądować na przeszkodzie na jednym lub dwóch pegach równocześnie. By zakończyć trik, musisz zeskoczyć z przeszkody i odjechać. Lista możliwych do wykonania trików jest długa i bardzo rozbudowana. Pegi wykorzystuje się chociażby przy nose- i tailmanualach oraz różnego rodzaju skokach i spinach.

Pomimo iż większość pegów hulajnogowych zawiera w zestawie ośkę montażową, pamiętaj, że nie wszystkie pegi bedą pasować do każdej hulajnogi. Standardowa średnica osiek dołączanych do pegów to 8 mm - oryginalna ośka w Twojej hulajnodze musi więc też mieć 8 mm. Ogólne zalecenie jest takie, by wybrać pegi, deck i widelec tego samego producenta - wtedy jest najbardziej prawdopodobne, że wszystko będzie do siebie pasować.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak montuje się pegi i inne części do hulajnóg, sprawdź nasz poradnik Składania Hulajnogi Wyczynowej.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki