MENU
×

Przewodnik do blatów do deskorolek

Podczas kupowania podestu deskorolki zazwyczaj wybieramy te z drewna klonowego, które jest klejone na zimno. Większość ludzi kupuje podesty o szerokości między 7.5'' i 7.8'', ale możesz wybrać węższy lub szerszy, w zależności od rozmiaru twojego buta.

Rodzaj drewna

Warto być świadomym tego z jakiego drewna wykonany jest podest deskorolki. Niektóre rodzaje drewna łatwiej się łamią, szybciej się ścierają i z czasem mogą ulec zdeformowaniu.

Maple should always be preferred, as it is very hard, heavy, strong and at the same time easy to shape. Maple decks can endure extreme use without breaking or deforming. In fact, maple is so easily shaped and stabile, that it is used in a lot of instruments, such as violins, where even the smallest deformation can change the sound and quality of the instrument.

Najbardziej polecanym drewnem jest klon. Jest on bardzo twardy, wytrzymały i łatwo się go modeluje. Klonowe podesty mogą wytrzymać ekstremalne użytkowanie bez złamania lub zdeformowania. Klon jest tak stabilny i łatwy w modelowaniu, że wykorzystywany jest w wielu instrumentach muzycznych, na przykład w wiolonczelach, gdzie nawet najdrobniejsza deformacja może zmienić dźwięk i jakość instrumentu.

Jeśli zależy ci na kupnie najlepszej jakości podestu, powinieneś wybrać ten zrobiony z klonu kanadyjskiego. Jest to najtwardszy klon używany przy produkcji deskorolek, jest też 15 % twardszy niż klon chiński.

Rozmiar podestu

Rozmiar podestu zależy głównie od rozmiaru twojej stopy.

  • Jeśli masz małą stopę ( rozmiar europejski 35-40 ) powinieneś wybrać podest o szerokości 7.25'' - 7.8''. Będzie ci łatwiej sterować deskorolkę.
  • Większość regularnych podestów ma szerokość 7.5 '' i 7.8 ''.
  • Jeśli nosisz buty w europejskim rozmiarze 45, lub większym, powinieneś wybrać podest, którego szerokość wynosi przynajmniej 7.8 ''. W przeciwnym razie będzie ci ciężko odpowiednio wylądować na deskorolce podczas robienia tricków.
  • Podesty o szerokości 8.25'' do 9'' są zazwyczaj używane przez riderów na rampach, ponieważ łatwo jest na nich lądować.

Zobacz naszą ofertę podestów.

Produkty

Popularne produkty

';