MENU
×

Przełóż kółka by zwiększyć ich wytrzymałość

Przy normalnym użytkowaniu rolek, kółka zawsze będą bardziej zużyte na wewnętrznej stronie rolek. W celu przedłużenia użytkowania kół zaleca się ich częste przekładnie.

Kiedy jest czas na przełożenie kółek? Wtedy gdy kółko jest wyraźnie bardziej zużyte po jednej stronie.

Zdjęcie 1: kółko jest wyraźnie bardziej zużyte po jednej stronie

Ze względu na różne użycie kół, ważne jest aby zostały przełożone prawidłowo. Stosując się do naszej wskazówki, będziesz miec pewność, że wszystkie koła zużyją się w tym samym tempie.

Zdjęcie 2: Przełóż kółka zgodnie względem strzałek

Niezbędne narzędzie: Klucz imbusowy lub Skater tool. Umieść narzędzie w śrubie (w niektórych modelach rolek niezbędne będzie użycie dwóch narzędzi w celu trzymania ośki z drugiej strony). Następnie poluźnij śrubę i ośkę, wyciągnij je i usuń koło z szyny rolki.

Zdjęcie 3: Aby poluźnić śrubę, przekręć narzędzie w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara

Dobrym pomysłem jest wyczyszczenie łożysk i szyny rolki. Suchą ściereczką usuń brud z miejsca gdzie znajdowało się kółko oraz z samego kółka.

Zdjęcie 4: Usuń brud z miejsc wskazanych przez strzałki

Kółko na drugiej rolce powinno być usunięte w ten sam sposób. Pamiętaj aby wyczyścić szynę i łożyska również na drugiej rolki. Na tym etapie jesteś gotowy by zamienić kółka.


Zdjęcie 5: Dwa kółka, które mają być zamienione, usunięte są z szyn

Zamień kółka pomiędzy rolkami i obróć je tak, aby bardziej zużyta strona znajdowała się na zewnętrznej stronie rolki. Umieść ośkę i śrubę w środku kółka i zacieśnij. Upewnij się, że ośka i śruba są odpowiednio dokręcone, zwróć uwagę aby płynnie się kręciły.

Zdjęcie 6: Zamienione i obrócone kółka gotowe są do zamontowania na szynach

Drugie kółko zostało już wymienione, tą samą czynność należy powtórzyć z drugim kółkiem i kolejnymi zestawami przeciwległych kółek.

Zdjęcie 7: Kółka zostały zamontowane.


Gdy kółka zostały zamienione, punkt równowagi został również zmieniony. Przy pierwszej jeździe po zmianie kółek, powinieneś uważać.

Produkty

Popularne produkty

';