MENU
×

Jak wymienić kółka do rolek?

Kółka to część rolek, które zużywają się najszybciej. W bardzo łatwy sposób możesz wymienić stare kółka na nowe. Poniżej znajduje się instrukcja.

Niezbędne narzędzie: Klucz imbusowy (Do niektórych modeli rolek będziesz potrzebować dwóch kluczy, po jednym z każdej strony kółka).

Zdjęcie 1: Zółte, zużyte kółko zostanie wymienione na nowe

Użyj klucza imbusowego aby poluźnić śrubę i ośkę. Po poluźnieniu, wyjmij śrubę i ośkę, a następnie usuń stare koło z szyny rolki.

Zdjęcie 2: Obracaj narzędziem w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara aby poluźnić śrubę

Na tym etapie dobrym pomysłem jest wyczyszczenie szyny i łożysk. Zetrzyj brud suchą ściereczką, zwróć szczególną uwagę na miejsce umieszczenia koła.


Zdjęcie 3: Wyczyść szynę, szczególnie miejsce gdzie znajdowało się kółko

Łożyska ze starych kółek mogą być użyte w nowych. Aby wyciągnąć łożyska z kółek użyj Skate-tool. Ważne jest aby wyczyścić łożyska suchą ściereczką przed umieszczeniem ich w nowych kółkach. Poza łożyskami, w rdzeniu koła znajduje się również tulejka, która również powinna być umieszona w nowym kółku. (Zauważ, że niektóre rolki posiadają koła z tulejkami dwu- i trój- dzielnymi).


Zdjęcie 4: Stare kółko z łożyskami i tulejką

Umieść łożyska i tulejkę w nowym kółku. Łożyska powinny być dobrze dopasowane. (Jeśli łożyska nie są dobrze dopasowane, będą wydawać dźwięk podczas jazdy, czego powinniśmy unikać. Znajdź inne koła z ciaśnieją piastą).

Zdjęcie 5: Nowe kółko z zamontowanymi łożyskami i tulejką

Po wykonaniu wcześniejszych czynności, nowe koło jest gotowe do umieszczenia w szynie.

Zdjęcie 6: Nowe koło, gotowe do umieszczenia w szynie

Po umieszczenia nowego koła w miejscu starego, umieść ośkę i śrubę. Zacieśnij ośkę i śrubę dość mocno. Pamiętaj jednak, że koło powinno się swobodnie obracać.

Zdjęcie 7: Obracaj kluczem imbusowym w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.

Powtórz tą samą procedurę dla każdego z kółek. Nowe kółka mają zazwyczaj większą średnicę niż te zużyte, przez co będziesz w stanie poruszać się szybciej. Z tego względu powinieneś uważać podczas pierwszej jazdy po zmianie kółek.

Produkty

Popularne produkty

';