×
Menu

Dopasowanie buta w rolkach szybkich

Rozmiar i Dopasowanie
W porównaniu do rolek inline, buty do rolkarstwa szybkiego są mniejsze i posiadają twardszą wyściółkę. Również dopasowanie jest ciaśniejsze. Zwiększa to ryzyko wystąpienia bólu kostki, obolałych palców, obtarć. Skutkuje to odciskami czy nawet małymi zranieniami oraz brakiem pewności siebie w trakcie jazdy.

Z tego względu ważne jest, aby wybrać buty dobrze dopasowane do Twoich stóp. Upewnij się, że nie wybierzesz zbyt dużego buta.

Formowanie na ciepło
Dzięki formowaniu na ciepło buty do rolkarstwa szybkiego są lepiej dopasowane i dają Ci lepsze wrażenia z jazdy. Nie wszystkie, ale wiele nowych modeli jest formowana na ciepło. Niektóre buty posiadają formowaną na ciepło piankę w wyściółce, w innych modelach możesz formować na ciepło skorupę (często przy butach z włókna węglowego).
Jeśli chcesz pozbyć się punktu nacisku w bucie formowanym na ciepło, polecamy ostrożnie to zrobić przy użyciu opalarki. Nad punktem nacisku poruszaj opalarką na boki, minimum 20 cm od buta. W tym samym czasie weź zaokrąglony przedmiot (jak uchwyt śrubokręta) i naciśnij na skorupę. Gdy poczujesz, że skorupa się trochę odgina, wyłącz opalarkę i pozwól butowi się ochłodzić. Powtórz, jeśli jest to potrzebne.

Przy formowaniu butów na ciepło, polecamy bardzo dużą ostrożność, zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta, miej świadomość tego, że gwarancja nie obejmuje nieprawidłowo przeprowadzonego formowania na ciepło.

Przeczytaj również ten szczegółowy poradnik od firmy Powerslide.

Produkty

SkatePro