MENU
×

Heat moulding Powerslide - Formowanie na ciepło

Formowanie cieplne butów i wkładek

SHMR-Technology

SHMR czyli Super Heat Mouldable Resin. Jest to nowa technologia używana w nowoczesnych butach do jazdy szybkiej. Skorupa buta znacząco różni się od znanych do tej pory, typowych butów do jazdy szybkiej. Do jego użycia użyto wielu warstw włókna węglowego, które tworzy dzięki temu solidny, jednolity materiał połączony za pomocą klejów epoksydowych. Buty do jazdy szybkiej z technologią SHMR moga byc podgrzane i dopasowane w każdym miejscu. But można formować wielokrotnie, bez utraty jego właściwości. Sugerowana temperatura podgrzewania i formowania buta to około 80-90 stopni celsjuesza. Kolejną zaletą technologii SHMR jest mniejsza waga buta.

Następujące buty posiadają technologię SHMR:

Powerslide: Double X, Vision, Vision Junior, Infinity, C8, PH9

Core Racing: Vi-Pro, Icon, Triple X2

Thermo Sheets

Jest to stara technologia produkowania butów. Są to cieńkie warstwy kompozytów reagujących na ciepło, które umieszczane są pomiędzy warstwami węglowymi w bucie. Przeważnie stosowano je w okolicach kostki. But można formować tylko w miejscach w których użyto tych materiałów, reszta buta pozostaje sztywna.

Niestety, wadą tego typu rozwiazań jest to, że but zostaje w większości sztywny. Powerslide i Core Racing nie używa tej technologii.

Jak formować moje buty?

Buty Powerslide i Core Racing są w pełni formowalne dzięki technologii SHMR. By uformować but jak najlepiej, podążaj za poniższymi krokami. Do podgrzania buta można użyć piekarnika lub opalarki.

Uwaga!

Dopasować można każdą część buta. Sugerujemy by szyna była przymocowana do buta, a sam but dopasowywać do stopy na siedząca, bez zbędnego obciążania go.

- zdejmij kółka, otwórz klamry i rozwiąż sznurówki
- podgrzej piec do 80°C - 90°C
- włóż but do piekarnika
- zostaw but w piekarniku na 10-15, aż będzie miękkie

Ważne:

Nie wkładaj stopy do gorącego buta - możesz się poparzyć!
Metalowe zapięcia i elementy również mogą poparzyć Twoje dłonie!
- poczekaj az but ostygnie, dotknij go ostrożnie palcami by mieć pewność
- zawiąż sznurówki
- upewnij się, że Twoja noga jest w odpowiedniej pozycji
- poczekaj aż but zupełnie ostygnie
- możesz lekko docisnąć lub odcisnąć niewygodne miejsca w bucie (miękkim narzędziem)
- powtórz proces w drugim bucie

Czynności te możesz powtarzać wielokrotnie.

Ważne:

Jeśli używasz opalarki, uważaj żeby jej ogień był w odległości conajmniej 20cm od buta.

Które buty do jazdy szybkiej można formować?

Większośc producentów zapewnia formowanie cieplne w swoich butach. Zapytaj w swoim sklepie lub producenta, której technologii użyto w danym bucie. Pamiętaj, że to nie samo włókno węglowe wygina się pod wpływem ciepła. Wszystko zależy od użytej technologii.

Jak często powtarzać cały proces?

Przy technologii SHMR możesz to robić dowolnie często.

Buty z termo wkładkami osłabiają się z każdym kolejnym podgrzaniem, także sugerujemy podgrzewanie buta tylko wtedy kiedy jest to konieczne.

Dlaczego buty Powerslide i Core Racing wytrzymują dłużej w odpowiedniej formie?

Wszystko zależy od jakości kleju epoksydowego. Kleje słabej jakości miękną przy niskich temperaturach, przez co skorupa szybciej staje się miękka. Niektórzy uważają to za zaletę, jednak nie mają racji. Polecamy użycie tylko klejów wysokiej jakości, które utrzymują but sztywnym przez dłuższy czas. Buty najwyższej jakości pozostają sztywne przez długi czas.

Buty, które potrzebują niskich temperatur do formowania narażone są na niepożądane działanie ciepła, tzn. pozostawione w nagrzanym samochodzie lub na słońcu moga się łatwo odkształcić.

Produkty

Popularne produkty

';