MENU
×

Kupowanie pegów do hulajnogi

Pamiętaj, że nie wszystkie pegi pasują do wszystkich hulajnóg, wszystko zależy od modelu i marki. Dobrze jest kupować pegi i widelec jednej marki. Zawsze możesz do nas napisać jeśli masz wątpliwości lub na opakowaniu twoich pegów nie ma żadnych informacji.

Dobrą radą jest: Oś na której zamontowany jest peg powinna być dłuższa od szerokości decka (podestu), użyj tulejek żeby zwiększyć dystans kiedy pegi blokują sie przy decku.Materiał
- Stal (stal chromowana), wytrzymała i odpowiednia do jazdy ulicznej.
- Aluminum jest lżejsze i dobre do jazdy w skateparku - jednak nie aż tak wytrzymałe.

Alternatywne pegi
Istnieją również pegi jednoczęściowe, które są wytrzymalsze od pegów tradycyjnych.

Zużycie
Pegi są elementem wymiennym i jeśli chcesz grindować bo szorstkich nawierzchniach (kamień czy beton), powinieneś starannie nawoskować i wygładzić nawierzchnie przed rozpoczęciem jazdy. Staraj się wymieniać pegi zanim sie wypaczą i zniekształcą i ciężko będzie na nich jeździć i zamontowac ponownie.

Montaż
Wybierz stronę po której chciałbyś zamontować pegi.

Każda marka hulajnóg używa różnych śrub i osi, dlatego radzimy używania oryginalnej ośki z Twojej hulajnogi, o ile Twoje moge nie wymagają czegoś innego. Często wystarczy tylko odkręcić nakrętkę śruby by zamontować pegi i nakręcić ją przy pegach. Pamiętaj przy wszystko dobrze dokręcić.

Wróć do Składanie hulajnogi wyczynowej

Wróć do Wszystko o hulajnodze wyczynowej

Popularne produkty

';