MENU
×

Kaski dla dzieci i młodzieży

  Filtr
Marki
Rozmiar
Certyfikaty

Prawo wymaga, by dzieci nosiły kask

Narciarstwo to bardzo popularny sport zimowy, a wiele rodzin wykorzystuje je, aby spędzać przyjemnie czas ze sobą. Jednak mimo tego narciarstwo jest uznawane za sport ekstremalny, ponieważ ryzyko doznania urazu podczas jego uprawiania jest wysokie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Nie powinno więc dziwić, że chcesz, aby Twoje dzieci nosiły kaski dla dzieci lub młodzieży podczas jazdy na nartach.

Jeśli spojrzymy na statystyki, to używanie kasków narciarskich dla dzieci i młodzieży zmniejsza ryzyko urazów głowy o 35%. To jeden z głównych powodów, który skłonił większość państw do ustanowienia praw nakładających obowiązek noszenia kasków przez dzieci podczas jazdy na nartach i snowboardzie.

Czy trzeba koniecznie nosić kask młodzieżowy?

Nawet jeśli Twoje dziecko jest doświadczonym narciarzem lub snowboardzistą, to nigdy nie wiesz, czy osoba, która jedzie przed nim nie jest początkująca i w ciągu kilku kolejnych sekund nie przewróci się i nie spowoduje wypadku, w którym weźmie udział Twoje dziecko. Prawdopodobnie nigdy nie pozwoliłbyś dziecku jeździć rowerem bez kasku, a jazda na nartach może być tak samo niebezpieczna.

Pamiętaj: lepiej mieć porysowany kask niż porysowaną głowę.

Dodatkową korzyścią z noszenia kasku jest fakt, że nie tylko chroni głowę, ale i zapewnia odpowiednią ilość ciepła, a większość dzieci uwielbia modny wygląd, który dają stylowe kaski narciarskie. Rzuć okiem na naszą szeroką ofertę i pamiętaj, że możesz dokonać zwrotu zakupionego towaru przez 365 dni.

';