×
Menu

Kaski narciarskie dla dzieci

  Filtr
Rozmiar

Warto wiedzieć

Używanie kasku narciarskiego dla dzieci

Narciarstwo to bardzo popularny sport zimowy, a wiele rodzin wykorzystuje je, aby spędzać przyjemnie czas ze sobą. Jednak mimo tego narciarstwo jest uznawane za sport ekstremalny, ponieważ ryzyko doznania urazu podczas jego uprawiania jest wysokie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Nie powinno więc dziwić że chcesz, aby Twoje dzieci nosiły kaski dla dzieci lub młodzieży podczas jazdy na nartach.

Jeśli spojrzymy na statystyki, to używanie kasków narciarskich dla dzieci i młodzieży zmniejsza ryzyko urazów głowy o 35%. To jeden z głównych powodów, który skłonił większość państw do ustanowienia praw nakładających obowiązek noszenia kasków przez dzieci podczas jazdy na nartach i snowboardzie.

Czy naprawdę konieczne jest zakładanie kasku narciarskiego małemu dziecku?

Nawet jeśli Twoje dziecko jest doświadczonym narciarzem lub snowboardzistą, to nigdy nie wiesz, czy osoba, która jedzie przed nim lub za nim nie jest początkująca. Nawet jeśli jestes przy swoim dziecku cały czas, lub nie jeździ ono z dużymi prędkościami, to nadal nie jestes w stanie przewidzieć, co zrobią osoby wokół ciebie.

Pamiętaj: lepiej mieć porysowany kask niż porysowaną głowę.

Dodatkową korzyścią z noszenia kasku przez dziecko jest fakt, że nie tylko chroni głowę, ale i zapewnia odpowiednią ilość ciepła, a większość dzieci uwielbia modny wygląd, który dają stylowe kaski narciarskie.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki