MENU
×

Szybki do gogli narciarskich

Szybki do gogli narciarskich do wszystkich warunków atmosferycznych

Kiedy jeździsz na nartach czasem znajdziesz się na stoku gdy jest czyste niebo i jasne słońce. A czasem będziesz jeździł w pochmurne dni minuty przed zachodem słońca. W takim przypadku warunki świetlne diametralnie różnią się. Nie da rady kupić szkiełka do gogli narciarskich, które pasuje do wszystkich warunków świetlnych.

Znalezienie gogli narciarskich z soczewką, która sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych może być trudne. Zamiast tego powinieneś rozważyć kupno dodatkowej soczewki, aby cieszyć się jazdą na nartach bez względu na to, jak bardzo pochmurny lub słoneczny jest dzień. Upewnij się, że Twoje gogle narciarskie mają możliwość wymiany szkiełka zanim kupisz nowe, inaczej wyrzucisz pieniądze w błoto.

Możesz wybierać spośród wielu różnych odcieni i kolorów. Wygląd i style szkiełka to jedna sprawa, jednak najważniejsze jest to, jak się sprawują w warunkach, w których zamierzasz jeździć.

Wybierz odpowiednie VLT w szkiełku narciarskim

Jeden z najistotniejszych aspektów, które należy rozważyć przy zakupie szkiełka to ilość światła, jakie mają przepuszczać soczewki. Stopień przepuszczania światła jest mierzony w VLT (Visible Light Transmission). Skala wynosi od 0 do 100 procent i informuje ile procent światła z zewnątrz dociera do oka.

Jeśli jeździsz w słoneczną pogodę w środku dnia powienieneś wybrać soczewkę z VLT w granicy 5 - 20 procent, zaś soczewki z 60 - 90 VLT są idealne do jazdy w pochmurne dni, gdy pada śnieg, zachodzi słońce lub jest sztuczne światło na stoku.

Większość osób chce kupić soczewkę, której można używać w większości warunków pogodowych. Jeśli także takiej poszukujesz, powienieneś zdecydować się na szkiełko z 30 - 60 VLT.

';