MENU
×

Kupowanie Butów Snowboardowych

Wybór butów snowboardowych zależy od Twojego poziomu zaawansowania, rozmiaru buta oraz tego, czy preferujesz jazdę po trasach, w snowparku czy poza trasami. Dodatkowo, wybór systemu sznurowania także ma znaczenie.

Dopasowanie butów snowboardowych

Buty snowboardowe powinny dość ściśle przylegać do stopy, tak że czubki palców ledwo mogą się przesunąć do przodu buta, jednocześnie jesteś w stanie poruszać palcami w górę i w dół. Aby osiągnąć optymalne dopasowanie, powinieneś mieć możliwość minimalnie unieść piętę przy zasznurowanych butach, a najlepiej w ogóle nie mieć możliwości takiego ruchu.

But wewnętrzny powinien być o pół rozmiaru mniejszy lub w takim samym rozmiarze jak rozmiar butów noszonych na co dzień, gdyż buty snowboardowe rozbiją się po jakimś czasie.

Buty snowboardowe mają rozmiarówkę EU.

Flex

  • Miękki flex butów jest bardziej wybaczający błędy i stabilny, optymalny do jazdy w snowparkach oraz dla początkujących i średniozaawansowanych snowboardzistów.

  • Twardy flex buta częściej znajdujemy w butach do jazdy na trasie i poza trasami, gdyż oferuje lepszą przyczepność i stabilność. Bardziej sztywny but zapewnia również szybszą reakcję deski na Twoje ruchy.

Systemy Sznurowania

W SkatePro podzieliliśmy systemy sznurowania na trzy:

  • Tradycyjne sznurowadła, jak w zwyczajnych butach. Zawiązanie zajmuje trochę więcej czasu, lecz jesteś pewien co masz i łatwo możesz je wymienić, jeśli się zużyją.
  • Szybki system sznurowania, składający się z jednego lub dwóch sznurowadeł. System wymaga jednego pociągnięcia, aby zawiązać buta. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób jesteś gotowy do jazdy.
  • System sznurowania BOA składa się z małych stalowych drutów, które zaciska się prostym systemem zamykania, zapewniającym zrównoważone dopasowanie.

Popularne produkty

';