×
MENU

Gwarancja na podest (deck) ?

Niestety nie istnieje deck, który wytrzymałby wszystko. Decki stworzone z myślą o wykonywaniu trików, często narażone są na ekstremalne naciski, szczególnie podczas lądowania. Wiąże się to z ograniczoną wytrzymałością.

Generalnie im lżejszy deck, tym krótsza jego żywotność. Ponadto częstotliwość oraz intensywność użytkowania również mają wpływ na czas przydatności decku. Wszyscy riderzy hulajnogowi, którzy wykonują rozmaite triki na hulajnogach przyznają, że deck niszczy się ze względu na użytkowanie.

Zatem jak zdecydować czy deck złamał się przez wadę produkcyjną czy powodem było intensywne użytkowanie?


Przykład uznanej reklamacji

Na zdjęciach widnieje złamany deck, złamanie pojawiło się w ciągu 2 lat od zakupu. Deck został uszkodzony w spawie szyi decku.

Jak można zauważyć na drugim zdjęciu, deck był używany do wykonywania trików - posiada zwyczajne ślady użytkowania. Dodatkowo deck nie był modyfikowany. Jeśli deck posiada wadę lub brakuje w nim części (w tym wypadku wadą produktu jest spaw), reklamacja zostanie uznana i otrzymasz nowy deck.

Przykład odrzuconej reklamacji

Jeśli deck jest bardzo zużyty (tak jak przedstawia to zdjęcie) jego wytrzymałosć została obniżona ze względu na użytkowanie. Reklamacja zostanie odrzucona bez względu na to jak długo go posiadasz. Reklamacja hulajnóg modyfikowanych (dziury, niestandardowo zamontowany sprzęt) będzie odrzucona.

Wskazówki co zrobić, aby wydłużyć użytkowanie decku
- Zawsze ląduj na zgiętych nogach, aby absorbować wstrząsy
- Zacieśnij wszystkie części hulajnogi, włącznie z ośkami i sterem
- Unikaj grindowania na chropowatych/ostrych powierzchniach
- Ogranicz liczbę twardych lądowań
- Nigdy nie rzucaj swoją hulajnogą

SkatePro