MENU
×
  Powrót

Hulajnoga w dobrej formie

Mamy nadzieję, że przez cały sezon jeździłeś w swoich ulubionych skateparkach czy po ulicach, wykonując triki i trenując swoje umiejętności. Nadszedł czas na wykonanie przeglądu hulajnogi.

“Po długim sezonie pełnym grindów, skoków i trików, czas rozmontować hulajnogę i wyczyścić ją. Czas również na sprawdzenie, czy nie potrzebujesz jakichś części do wymiany. Ważne jest utrzymanie hulajnogi w jak najlepszym stanie, jeśli chcesz się rozwijać jako zawodnik”, mówi Lars Bansmann, product manager w SkatePro.

Sprawdź nasz poradnik, dzięki któremu twoja hulajnoga będzie w świetnej formie. Możliwe, że uda Ci się również zaoszczędzić trochę pieniędzy.

1. KÓŁKA


Kółka w hulajnodze mają ciężkie życie - zużycie związane z ciągłym kontaktem z asfaltem, drewnem czy betonem oraz uderzenia od niezliczonych skoków czy grindów. Z tego powodu kółka są jedną z części, jaką będziesz musiał wymienić po długim, ciężkim sezonie.

Para świeżych, dobrej jakości kółek jest kluczowa dla twoich osiągów jako zawodnika, jeżdżącego na hulajnodze. Pęknięcia gumy lub starty profil oznacza, że kółko jest już zbyt mocno zużyte. W takiej sytuacji nie tylko trudniej jest przyspieszyć i utrzymać odpowiednią prędkość, lecz również zredukowana jest stabilność hulajnogi w trakcie wykonywania trików.

Ostatni, ale nie mniej ważny fakt to to, że starty profil utrudnia utrzymanie równowagi w trakcie lądowania po skokach czy trikach w powietrzu. Zawsze w ofercie mamy ogromny wybór kółek od najlepszych producentów. Sprawdź tutaj.

2. ŁOŻYSKA


Jazda po różnych powierzchniach naraża łożyska na kontakt z różnymi materiałami, od piachu, przez żwir, do wody i pyłu. Łożyska zużywają się również w trakcie uderzeń i twardych lądowań po wysokich skokach.

Uszkodzone łożysko ma wpływ na przyspieszanie i utrzymanie prędkości. Są dwa sposoby, jeśli chodzi o konserwację łożysk. Jeśli kupiłeś niedawno łożyska lub używasz łożysk wysokiej jakości, możesz po prostu użyć środka czyszczącego do łożysk i odpowiedniego smaru.

Jeśli twoje łożyska wytrzymały cały sezon lub nie są to łożyska wysokiej jakości, prawdopodobne warto, żebyś rozejrzał się za nowymi łożyskami. Pamiętaj, że im wyższa wartość ABEC łożysk, tym łatwiej się przyspiesza i utrzymuje prędkość. Miej jednak na uwadze, że łożyska z niższą wartością ABEC nie zużywają się tak łatwo jak te z wyższą wartością ABEC. Nowe łożyska? Mamy wszystko, czego potrzebujesz.

3. STER

W tym miejscu skupia się działanie w trakcie flipów, barspinów i tailwhipów. Ponadto, ster jest połączeniem między kierownicą i resztą hulajnogi, co oznacza, że nacisk na kierownicę jest przekładany przez ster na deck, czyli potrzebujesz solidny ster.

Pozostawianie hulajnogi w wilgotnych miejscach zwiększa ryzyko rdzewienia łożysk w sterze ze względu na wilgoć. Małe dziury, pęknięcia i przecieki zwiększają ryzyko przedostania się brudu do łożysk, co ma wpływ na ruchomość steru.

Zużyty ster ma wpływ na możliwości wykonywania trików i ogólne użytkowanie hulajnogi. Sprawdź naszą ofertę sterów tutaj.

';